17 липня
Завантажити ще

Ухилянти вдвічі рідше почали використовувати фальшиві документи для виїзду з України, - Держприкордонслужба

Ухилянти вдвічі рідше почали використовувати фальшиві документи для виїзду з України, - Держприкордонслужба
Фото: facebook.com/CVoda

Останнім часом кількість спроб перетину державного кордону із підробленими документами на контрольно-пропускних пунктах дещо знизилася. Наразі прикордонники виявляють близько 5 підробок на день, тоді як раніше це число доходило до 10. Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Якийсь час тому ми могли виявляти близько 10 підробок за добу в пунктах пропуску, зараз ця кількість може бути до 5. Однак спроби не припиняються, і люди продовжують звертатися до злочинних груп за підробленими документами, щоб перетнути кордон, - повідомив Демченко.

Також речник ДПСУ розповів про незаконні спроби перетину кордону на зеленій ділянці, за межами пунктів пропуску. За його словами, такі інциденти стають щоденними.

- Більшість незаконних перетинів кордону відбуваються не через пункти пропуску, а на зеленій ділянці кордону, тобто поза легальними маршрутами. Хоча кількість таких спроб різко не збільшується, вони залишаються щоденними. Прикордонники щодня затримують порушників на різних ділянках кордону, і більшість таких спроб фіксуються на кордоні з Молдовою та Румунією. Однак і на інших ділянках кордону подібні випадки також трапляються, - зазначив він.

  • 15 червня у Чернівецькій області двоє чоловіків намагалися втекти до Румунії, але втікачам завадила негода. В результаті ухилянти заблукали в горах і викликали на допомогу рятувальників.
  • 17 квітня ухилянт втік від прикордонників і кинувся у бік Угорщини, проте його впіймали. Друга спроба втечі для зловмисника виявилася успішною. Інцидент стався на КПП "Астей" (Лужанка).