13 липня
Завантажити ще

Україна отримає танк Frankenstein, який може збивати ракети та дрони

Україна отримає танк Frankenstein, який може збивати ракети та дрони
Фото: Benoit Tessier/REUTERS

Україна отримає від німецького збройного концерну Rheinmetall гібриди танків Leopard та ППО Skyranger – Frankenstein, які здатні збивати ворожі ракети та безпілотники. Як пише The Telegraph, ця зброя призначена для збивання російських безпілотників і ракет.

За даними Rheinmetall, компанія встановить «свою найсучаснішу зенітну систему Skyranger на корпуси танків Leopard 1, створивши нову машину для посилення обороноздатності України». Керівник відділу наземних систем компанії Rheinmetall Бйорн Бернхард повідомив про наявність великої кількості бойових танків Leopard 1, на шасі яких вони можуть встановити башту Skyranger з автоматичною гарматою калібру 35 мм.

Нещодавно Rheinmetall також розробила Skyranger із датчиками з 360-градусним оглядом поля бою, здатними боротися з безпілотниками. За словами Бернхарда, працюючи на своєму цеху на заході Україні  компанія сподівається скоротити час, необхідний для повернення танків у стрій.

Спочатку на заводі ремонтуватимуть лише бронемашини Marder та стару версію танка Leopard. Але компанія заявила, що хоче ремонтувати і більш сучасні танки Leopard-2 всередині України.

  • У липні 2023 року Rheinmetall запустив нову виробничу лінію на своєму заводі в Унтерлюсі, щоб розв'язати проблему нестачі боєприпасів для українських самохідних зеніток Gepard. 
  • 10 червня 2024 року у межах спільного підприємства з Rheinmetall відкрито перший спільний цех з ремонту та виробництва німецької бронетехніки в Україні.

 

Новини по темі: Зброя танк дрон