17 липня
Завантажити ще

У Тернополі багатодітна мати та почесний донор України вирішила відправитись на фронт

У Тернополі багатодітна мати та почесний донор України вирішила відправитись на фронт
Фото: suspilne.media/

Почесний донор України 56-річна тернополянка вирішила вирушити на фронт, щоб рятувати поранених військовослужбовців і допомагати ЗСУ. Про це йдеться у сюжеті "Суспільне".

Багатодітна мати Христина Довгалюк має сина, який уже захищає Україну, але вона вирішила зробити свій внесок у майбутню перемогу нашої країни. У сюжеті йдеться про те, що з 2014 року вона займалася волонтерством, доставляючи автомобілі та гуманітарну допомогу для військових.

- Я пішла до ТЦК, щоб дізнатися, що потрібно, щоб вступити до ЗСУ. Мене спитали, що я вмію. Я відповіла, що я добрий водій, парамедик, вмію накладати шини, зупиняти кров і робити штучне дихання. Я можу бути корисною на фронті. Мені дали "зелене світло", - розповіла Христина.

За її словами, з ТЦК жінку направили на проходження військово-лікарської комісії, після чого вирішуватиметься питання про її приєднання до ЗСУ. Сама тернополянка зазначає, що планувала вирушити до армії ще з початку вторгнення РФ до України у 2014 році. Наразі Довгалюк проходить курси від Червоного Хреста з надання першої медичної допомоги.

Христина Довгалюк має звання почесного донора України. За 17 років вона здала 50 літрів крові для військових та пацієнтів, які цього потребували.

  • 26 січня нардеп від партії "Голос" Інна Совсун заявила, що в Україні доцільно мобілізувати до лав Збройних сил усіх жінок. Парламентарій заявила, що йдеться про службу не лише безпосередньо на фронті, а й у тилу.
  • 14 червня 78-річний Володимир Ніколаєв у 794-й раз здав кров. Цей рекорд було зафіксовано у Книзі рекордів України. Чоловік став першим, який отримав звання Героя України саме за донорство крові. Донорський стаж Володимира Ніколаєва склав 47 років 11 місяців.