13 липня
Завантажити ще

У Міноборони заявили, що обговорюють ідею щодо скорочення повноважень ТЦК

У Міноборони заявили, що обговорюють ідею щодо скорочення повноважень ТЦК

У Міністерстві оборони не ухвалювали рішень щодо скорочення частини повноважень територіальних центрів комплектування, але обговорення щодо цієї ідеї продовжуються. Про це розповів речник відомства Дмитро Лазуткін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Поки немає конкретного рішення, розмови продовжуються. Справді, зробити цей процес зрозумілішим, щоб система працювала, наприклад, так, як працюють ЦПАУ, досить привабливою ініціативою. Вона розглядається, вона опрацьовується, - заявив Лазуткін.

За його словами, додаткової інформації про можливе скорочення повноважень ТЦК та передачу їх іншим органам на сьогодні немає.

Напередодні заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Єгор Черньов заявив, що члени Комітету розглядають можливість передачі функцій ТЦК цивільним органам. Цю ідею почали обговорювати після нагоди сутички між співробітниками ТЦК та медиками швидкої допомоги в Одесі. Нардеп повідомив, що профільний комітет зараз опрацьовує варіанти, які запобігатимуть подібним інцидентам у майбутньому.

  • 11 червня в Одесі сталася бійка між співробітниками ТЦК та фельдшерами швидкої допомоги. За версією обласного ТЦК, медики намагалися допомогти уникнути мобілізації чоловікові, який перебував у їхній будівлі. У прокуратурі порушили кримінальну справу та розпочали розслідування.
  • 9 червня у ТЦК розпочали службове розслідування через смерть чоловіка у селі Баранівка Житомирської області. Перебуваючи у приміщенні ТЦК, чоловік переніс два напади епілепсії. Швидка доправила постраждалого до лікарні, пізніше пацієнт помер.