Завантажити ще

У Львові померла заслужена артистка та балерина Христина Трач

У Львові померла заслужена артистка та балерина Христина Трач
Фото: facebook.com/lvivoperaofficial

У четвер, 13 червня, у Львові померла заслужена артистка України, провідна солістка балету Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Христина Трач. Про це повідомляє прес-служба Львівської національної опери у Facebook.

– Дирекція та колектив Львівської національної опери глибоко сумує з приводу смерті багаторічної працівниці театру, артистки балету, провідного майстра сцени, заслуженої артистки України Трач Христини. Сумно переживаємо цю втрату і висловлюємо щире співчуття сім'ї та близьким покійній. Прощання відбудеться 15 червня (субота) 2024 р. з 10.00 до 11.00 у фойє Львівської національної опери, - зазначили співробітники опери.

Христина закінчила класичне відділення Львівського державного училища культури та мистецтв. Ще студенткою почала працювати у Львівському академічному театрі опери та балету. Вона вивчила та виконала кілька сольних партій, звернувши на себе увагу публіки та педагогів як здібна талановита молода артистка балету, яка мала чудові сценічні дані, віртуозну техніку. Працюючи у балетній трупі, увійшла до всіх сольних номерів вистав. З кожним роком, окрім сольних танців, кількість провідних партій зростала, кажуть у театрі.

Артистка досконало володіла технікою класичного танцю. У репертуарі солістки було понад два десятки партій, серед яких - Нікія, Гамзатті, Кітрі, Вулична танцівниця, Власниця дріад ("Баядерка", "Дон Кіхот" Л. Мінкуса), Жизель, Мірта ("Жизель" А. Адана), Медора ("Корсар" А. Адана), Сванільда ​​("Копелія" Л. Деліба), Соломія Крушельницька ("Повернення Баттерфляй" Дж. Пуччіні-М. Скорика) та інші.

Новини по темі: Балет Втрати