Завантажити ще

Ілон Маск закликав внести Texty.org.ua до списку терористів - редакція заявила про тиск

Ілон Маск закликав внести Texty.org.ua до списку терористів - редакція заявила про тиск

Видання Texty.org.ua заявило про тиск та погрози після публікації дослідження щодо американців, що повторюють російські наративи. Згідно із заявою компанії, мова йде про матеріал «Американські гойдалки: Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні» від 6 червня. Він містить перелік організацій та осіб, які виступають проти підтримки України.  

- Ми дослідили, як особи та організації, що потрапили до нашого дослідження, взаємодіють між собою в публічному просторі та як деякі з них взаємодіють з російськими медіа та державними інституціями. Усі оприлюднені дані щодо осіб і організацій взяті з відкритих, у тому числі офіційних джерел, — запевнили в Texty.org.ua.

Після виходу матеріалу директор Інституту Рона Пола Деніел Макадамс написав, що Texty.org.ua створило хейтліст громадян США. Інформацію поширили «інші консервативні видання, ультраправі та ліві американські активісти, атакуючи як редакцію, так і авторів матеріалу особисто». Журналістам також «надходили погрози про фізичну розправу».

13 червня власник соцмережі Х Ілон Маск, який також був згаданий у дослідженні, закликав внести Texty.org.ua до списку терористичних організацій та позбавити донорської підтримки. 

- Ми очікуємо, що люди, які адекватно оцінюють ситуацію, стануть на наш захист, тому що ми зараз під ударом. Нам погрожують, зокрема забрати фінансування. Необхідна публічна позиція людей, які прочитають наше дослідження, і якщо вони з ним погодяться, то скажуть, що це насправді корисний матеріал. У ньому немає цькувань чи мови ворожнечі. Навпаки, на нас спрямоване те, в чому нас звинувачують, - сказав головний редактор видання Роман Кульчинський у коментарі «Детектору медіа».

Видання Texty.org.ua заснували у 2010 році журналісти Анатолій Бондаренко та Роман Кульчинський. Фінансується завдяки грантам від донорських організацій.

Новини по темі: Новини США фейк