17 липня
Завантажити ще

Командири підрозділів ЗСУ зобов'язані узгоджувати тези до коментарів та інтерв'ю зі СтратКомом, - ЗМІ

Командири підрозділів ЗСУ зобов'язані узгоджувати тези до коментарів та інтерв'ю зі СтратКомом, - ЗМІ
Фото: REUTERS

Всі командири та начальники структурних підрозділів Сил оборони України, військових навчальних закладів, установ та організацій повинні узгоджувати тези інтерв’ю, а також брифінгів, блогів, коментарів «щодо застосування ЗСУ» зі структурним підрозділом Збройних сил, відповідальним за організацію стратегічних комунікацій у Збройних силах України. Як запевняє «Детектор медіа», про це йдеться в наказі, фрагмент якого є в розпорядженні видання. Також стверджується, що правдивість документа підтвердили два джерела «ДМ», причетних до роботи в комунікаційних підрозділах ЗСУ.

Повідомляється, що сам наказ про необхідність організації затвердження тез інтерв'ю, брифінгів, блогів та коментарів військових був підписаний нещодавно, але підготовлений вже доволі давно.  

За даними видання, наказ стосується  «керівників (командирів, начальників) структурних підрозділів Апарату Головнокомандувача ЗСУ, Генштабу ЗСУ, органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій ЗСУ та «інших складових сил оборони». 

Також у наказі йде мова про необхідність відправляти на розгляд на адресу електронної пошти СтратКому ЗСУ відповідні матеріали, разом із протоколом засідання експертної комісії з питань таємниць, не пізніше, ніж за три доби до публікації.

  • 5 грудня СтратКому ЗСУ нагадав журналістам, що в умовах воєнного часу важливо особливо виважено ставитись до публікацій новин щодо ситуації на фронті. 
  • 6 червня СтратКом повідомив, що діяльність полковника Наталії Гуменюк, яка стала заступницею керівника Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, не пов’язана із взаємодією з медіа.