13 липня
Завантажити ще

Викрадених в Україні дітей виставляють на російських сайтах для всиновлення, - FT

Викрадених в Україні дітей виставляють на російських сайтах для всиновлення, - FT
Фото: t.me/pgo_gov_ua

Дані українських дітей, викрадених та вивезених Росією в перші місяці повномасштабного вторгнення  в Україну, виставляють на російських сайтах для всиновлення. При цьому окупанти можуть змінювати дитині імʼя, пише Financial Times.

Журналісти знайшли та ідентифікували чотирьох українських дітей на пов'язаному з російським урядом веб-сайті з усиновлення. Одна віддається на всиновлення з новим ім'ям та віком – дані відрізняються від документів, виданих українським урядом.

Іншу дитину представляють з російською версією свого українського імені. При цьому про українське походження дітей не згадується.

- Діти були викрадені з державних інтернатів і розлучені зі своїми опікунами та родичами в містах південних і східних областей України, які потрапили під контроль російської окупаційної армії у 2022 році. Вік дітей – від восьми до 15 років. Діти, яких розшукала FT і чиї особи підтвердила українська влада та сімʼї, опинилися в Тульській області і в Оренбурзькій області поблизу кордону з Казахстаном, - пише видання.

Повідомляється, що одного з них вивезли до окупованого Криму. Сімнадцять інших збігів, виявлених FT на сайті з усиновлення, були підтверджені як українські діти в нещодавньому розслідуванні New York Times, і всі вони – з дитячого будинку в Херсоні. 

Видання розшукало батьків та родичів чотирьох дітей,  але вони відмовилися детально розповідати про їхню ситуацію, посилаючись на побоювання, що Москва може перешкодити поверненню дітей додому.

Інші сім'ї, чиї діти були насильно вивезені в Росію і яких згодом вдалося повернути в Україну, розповіли про те, що під час утримання в Росії українських дітей змушували дивитися кремлівську пропаганду і цитувати її, не дозволяли зв'язуватися з родичами і змушували приймати російські документи. Багато хто розповідав про словесні та фізичні знущання з боку російських дітей та деяких вихователів.

  •  За даними Міноборони Великобританії, що посилаються на дані розвідки, у 43 так званих "таборах перевиховання" росіяни утримують щонайменше 11 000 незаконно вивезених із України дітей. Країна-агресор намагається вкрасти не тільки наші життя, наші території, наші культурні надбання, а й наше майбутнє. 
  • За словами  радниці - уповноваженої президента з прав дитини Дарії Герасимчук, Росія використовує декілька сценаріїв викрадення наших дітей.