13 липня
Завантажити ще

Жителі Шрі-Ланки пікетують посольство РФ, вимагаючи повернути співгромадян, відправлених воювати в Україну

Жителі Шрі-Ланки пікетують посольство РФ, вимагаючи повернути співгромадян, відправлених воювати в Україну
Фото: france24.com

Жителі Шрі-Ланки збираються на масові протести та пікетують російське посольство, вимагаючи повернути на батьківщину співгромадян, яких країна-агресор обманом відправила на війну в Україну. Багато найманців, опинившись на фронті, шукають способи дезертирувати, але вдається дістатися додому далеко не всім. Про це пише Agence France-Presse.

Родичі шрі-ланкійців, які воюють в Україні, вимагають повернути членів своїх сімей додому. Протестувальники стверджують, що шрі-ланкійські найманці опинилися на фронті випадково чи з примусу. При цьому відомо, що у країні працюють агенти, які пропонують громадянам, що мають бойовий досвід або служили у силових структурах, поїхати на заробітки до Росії. Їм нібито обіцяли щомісячну зарплату в понад 2100 доларів, що у 13 разів перевищує середній дохід у Шрі-Ланці. Обіцяли також земельні ділянки. Проте замість обіцяної роботи вони опиняються на фронті в Україні.

За словами родичів найманців, багато хто з них намагається повернутися додому. Щонайменше 22 із них вдалося дезертирувати, каже представник Міноборони країни Аллен Хіт. Розслідуванням цієї справи вже займаються правоохоронці. Вже є заарештовані генерали, які проводили вербування найманців.