Завантажити ще

У лікарні Херсону після поранення оговтується 102-річна жінка

У лікарні Херсону після поранення оговтується 102-річна жінка
Фото: facebook.com/alexandr.prokudin.7

У понеділок, 10 червня, російські окупанти двічі вдарили по будинку 102-річної жительки Херсонщини Лідії Григорівни Цеханової.  Після першого удару на місце атаки приїхали медики та поліцейські. Тоді ворог атакував вдруге, повідомив голова Херсонської ОВА Роман Мрочко.

- На щастя, усі живі і пані Лідія вчасно отримала необхідну медичну допомогу… Їй до лікарні не звикати, але не як пацієнту. Жінка все свідоме життя у медицині. Лідія Григорівна близько 70 років рятувала недоношених діток, працюючи у пологовому будинку №1 Херсона, куди прийшла одразу по завершенні Другої світової війни. Травень 1945 року Лідія Цеханова зустріла під Берліном. Медсестричкою вона пройшла тисячі кілометрів фронтових доріг, - розказав Мрочко, який зранку навістив постраждалу.

За словами очільника ОВА, сотий день народження жінка відзначила 23 лютого 2022 року. Наступного дня російські окупаційні війська вже підійшли до Херсона.

- "Наш боєць" - називають на пані Лідію її рідні. 102-річну херсонку, поранену під час обстрілу росіянами її та сусідніх будинків, підтримують усі, хто дізнається про цю історію. Ми готові допомагати усім, чим треба, щоб Лідія Григорівна одужала, відзначила нашу Перемогу у доброму здоров’ї і зустріла ще не одну свою весну, - підсумував Мрочко.

  • 10 червня Росія вдарила по Херсону після 16-ї години. Внаслідок ворожого удару постраждала 102-річна жінка. 
  • 21 травня мешканці Словʼянська Ганні Доценко виповнився 101 рік. Начальник міської військової адміністрації привітав її особисто з квітами, тортом та подарунком.