12 червня
Завантажити ще

У травні в Україні мобілізували більше людей, ніж за останні кілька місяців

У травні в Україні мобілізували більше людей, ніж за останні кілька місяців
Фото: mil.gov.ua

У травні поточного року в Україні мобілізовано більше людей, ніж за останні кілька місяців. Про це «Українській правді» розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко (парламентська фракція "Голос").

Він наголосив, що травень був «найпродуктивнішим у плані мобілізації, напевно, з початку 2024 року». На думку Костенка, серед факторів, які вплинули на посилення мобілізації, – набрання чинності оновленого закону про мобілізацію, а також свідомість громадян.

- Закон про мобілізацію почав працювати 18 травня. Люди оновлювали дані і йшли в армію. Ще один чинник – свідомість громадян, які побачили, що треба йти і захищати країну. Я також думаю, що багато людей, які хотіли мобілізуватися в період, коли закон напрацьовувався, чекали, які будуть умови, а в травні вступили до війська, – вважає парламентарій.

При цьому він висловив думку, що дію нового мобілізаційного закону можна буде побачити безпосередньо в армії вже через кілька місяців.

  • 10 червня член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки народний депутат Федір Веніславський повідомив, що наразі уряд не бачить необхідності ініціювати збільшення 60-денного терміну для оновлення військовозобов'язаними військово-облікових даних. 
  • 9 червня речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що 18 червня у застосунку "Резерв+" з'явиться QR-код.