5 липня
Завантажити ще

У Міноборони розвінчали 5 міфів про "Резерв+"

У Міноборони розвінчали 5 міфів про

Українці продовжують оновлювати свої дані через мобільний додаток "Резерв+". Станом на 7 червня його послугами скористались близько  1,5 мільйона людей. Враховуючи популярність додатку, заступник міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко опублікувала пост-розвінчення основних помилок щодо нього.  

Міф 1. Застосунок не має правового статусу, він не згадується в законодавстві

Електронний кабінет військовозобов’язаного реалізований у форматі застосунку "Резерв+", запевняють в Міноборони.

Функціонування застосунку регулюється постановою КМУ від 10 травня 2024 року та наказом міністра оборони про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

Міф 2. Застосунок некоректно працює, бо відображає неправильні дані

"Резерв+" підтягує дані з реєстру "Оберіг", в якому є помилки внаслідок людського фактору. Команда Міноборони планує запустити можливість повідомити про проблему прямо в застосунку. Так громадяни зможуть онлайн повідомляти про те, що їхні дані є некоректними, і запускати процес актуалізації.

- Завдяки застосунку ми виявили проблему — в «безпідставному» розшуку було 710 000 громадян. Ми усунули ці неточності — і громадяни отримали email та push-повідомлення про те, що тепер в застосунку відображається оновлений статус, - зазначила Черногоренко.

Міф 3. Скріни з витоком даних військовозобов'язаних вже в мережі. Невже злили дані?

Ні. Це фейкова інформація та ІПСО від ворога, запевняє представник Міноборони. За її даними, відомство здійснило перевірку і з'ясувало, що громадяни, дані яких нібито гуляють мережею, ніколи не авторизувались у "Резерв+". Витік у будь-якому разі є неможливим. "Резерв+" лише підтягує дані з реєстру військовозобов'язаних "Оберіг".

У реєстрі не збирається інформація щодо військових частин та актуального звання військових. Це реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Доступ до нього неможливо отримати через інтернет, лише через захищені канали.

Міф 4. Застосунок створено за бюджетні кошти

Ні. Фінансування здійснювалось без залучення державних коштів. Міноборони отримало програмне забезпечення за договором благодійної пожертви від неприбуткової організації, повідомила Черногоренко.

Міф 5. Громадяни не зможуть довести, що оновили дані в "Резерв+"

Після оновлення інформація відразу потрапляє до реєстру "Оберіг".  А 18 червня у застосунку з'явиться електронний військово-обліковий документ, чинність якого можна буде перевіряти через QR-код. Для цього ТЦК чи поліції не потрібні зчитувачі, перевірити дійсність коду можна буде прямо через сканер QR-коду в застосунку, стверджує представниця Міноборони.

  • 18 травня, в день набрання чинності новим законом про мобілізацію, Міноборони запустило мобільний додаток "Резерв+" для оновлення військово-облікових даних онлайн. Це потрібно зробити протягом двох місяців. "Резерв+" є одним із способів оновлення даних, також це можна зробити через ЦНАП та ТЦК. 
  • 5 червня в Міноборони заявили, що військовозобов'язані можуть бути повторно доставлені до ТЦК з метою оновлення даних, навіть якщо вони вже це зробили через додаток "Резерв+". Але кожну конкретну ситуацію слід розглядати окремо, й у майбутньому це може бути вирішено.