Завантажити ще

З України намагались вивезти зуб мамонта

З України намагались вивезти зуб мамонта
Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Київські митники завадили незаконному пересиланню з України до Катару зуба мамонта, які були типовими тваринами пізнього плейстоцену України (130-13 тисяч років тому). Цей зуб вже визнано культурною цінністю, повідомили в Державній митній службі України.

Рідкісний палеонтологічний зразок був відправлений з Івано-Франківщини. Його задекларували як металевий виріб вартістю $50. Однак замість металевого предмета під час митного контролю міжнародної посилки митники виявили чималу брилу неправильної форми.

Для ідентифікації знахідки митники спрямували брилу на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України. Експерти визначили, що брила – молярний зуб нижньої щелепи мамонта зі збереженими коренями.

Ці зразки нечасто зустрічаються і мають важливе наукове значення. Темний колір зуба вказує на перебування його у вологому грунтовому середовищі.

Знахідки таких зубів цінні для дослідження видової різноманітності мамонтів в плейстоцені України.

Експерта вважає, що зразок має культурну, наукову, музейну та освітню цінність, зокрема, рекомендується до внесення до музейного фонду України.

Щодо мешканця Івано-Франківщини, який відправив зуб мамонта, складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні зразки вилучено.

  • 3 травня на українсько-польському кордоні прикордонники спільно з митниками запобігли вивезенню за кордон скрипки Антоніо Страдіварі 1713 року виробництва. Музичний інструмент був знайдений у багажнику автомобіля, який прямував до Польщі. 
  • 20 грудня співробітники Київської митниці запобігли спробі незаконного вивезення з України ексклюзивної скам'янілості юрського періоду - панцира морського їжака Pygaster michelini, який, імовірно, знайдений у Трахтемирові (Черкащина) у басейні річки Дніпро, вік якого становить близько 161-165 мільйонів років.