12 червня
Завантажити ще

Рада схвалила штрафи до 2700 гривень за домагання, зокрема повідомлення сексуального характеру

Рада схвалила штрафи до 2700 гривень за домагання, зокрема повідомлення сексуального характеру
Фото: rada.gov.ua

У понеділок, 27 травня, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав ухвалений парламентом 22 травня закон №8329 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Цей документ також передбачає покарання за скоєння сексуального домагання шляхом вербальної або невербальної комунікації, включаючи електронні пристрої. Документ оприлюднено на сайті Ради.

Тепер за скоєння будь-якого насильства щодо людини за ознакою статі, а також за стереотипні уявлення про соціальну роль чоловіка та жінки, що завдало шкоди фізичному чи психологічному здоров'ю, передбачені штрафи у розмірі 1,7 тис. до 3,4 тис. Також такі дії можуть карати громадськими роботами строком від 20 до 40 годин, або виправними роботами строком до одного місяця за вирахуванням 20% заробітку.

Законопроект також передбачає покарання за сексуальне домагання, здійснене вербальним чи невербальним шляхом, у тому числі через електронну комунікацію, тобто повідомленнями у соцмережах чи через месенджери. Таких правопорушників штрафуватимуть на суму від 1,36 тис. до 2,72 тис. грн, або каратимуться громадськими чи виправними роботами.

Новини по темі: Верховна Рада Закони