23 червня
Завантажити ще

Польські фермери вийдуть на нові протести, цього разу через полуницю

Польські фермери вийдуть на нові протести, цього разу через полуницю
Фото: PAP/Войтек Яргило

У понеділок, 27 травня, польські фермери виходять на протести, через зниження закупівельних цін на полуницю, пише Farmer.pl. Їм не подобається, що ринок наповнений полуницею з Греції, Іспанії та інших країн, з якими вони не можуть конкурувати через погодні умови.

- Сезон починається з цінами нижче собівартості. Цей рік відрізняється від інших. Спочатку заморозки й морози, потім засуха й град. Втрати урожаю величезні. Крім того, наплив товарів з України й країн поза ЄС не зупинити. Нічого не змінюється. Сільське господарство у Польщі руйнується, і ми, фермери, не згодні з цим, - написав у Facebook фермер-блогер Кшиштоф Хмєль, відомий у соцмережах як Малиновий Поляк.

Закупівельні ціни на полуницю у деяких місцях становлять 2,30 зл за кілограм, а собівартість виробництва - не менше ніж 4,80 зл, з врахуванням оплати праці - 6-7 зл. Протест виробників має відбутися у місті Ополе-Любельське біля складів Kabako Gruppe Chłodnia і гуртової бази STAMPOL.

  • Польські фермери протестують вже кілька місяців. Вони хочуть змін до вимог, які накладають на них згідно з новим екологічним законодавством ЄС, та регулювання напливу на європейський ринок "продукції з України та інших країн поза межами ЄС".
  • У березні у Польщі розпочався наймасштабніший протест фермерів. Аграрії блокували автостради та проїзд до міст. По усій країні утворились затори, а подекуди навіть скасували навчання.