Завантажити ще

Україну знову накриє пил із Сахари

Україну знову накриє пил із Сахари

В останній тиждень травня Україну знову накриє пил із Сахари. Погода в країні буде теплою, у другій половині тижня більшість областей охоплять грозові дощі, пише Meteoprog.

За даними синоптиків, у першій половині тижня погодні умови будуть визначатися впливом поля підвищеного атмосферного тиску та повітряною масою середньоазіатського походження. Ближче до вихідних країну накриють дощі та грози, які будуть мати локальний характер.

Протягом 27-28 травня очікується надходження пилу з пустельних районів Середньої Азії на територію нашої країни. Можливе помутніння неба, незначне погіршення дальності видимості та ймовірність слабовиражених «брудних» дощів. У зв'язку зі значним дефіцитом опадів у більшості областей країни збережеться надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

27 травня у південних областях та Криму очікуються невеликі короткочасні дощі, в окремих районах із грозами. 28 травня у регіонах утримається нестійка погода з дощами та грозами. На решті території України переважно без опадів.  

29 травня у південній половині та на Прикарпатті, у центральних, західних та місцями східних областях очікуються дощі, часом з грозами. 30 травня на Правобережжі України очікується нестійка погода з короткочасними дощами та грозами, місцями можливі зливи та град, а також шквалисте посилення вітру. 31 травня пройдуть короткочасні дощі з грозами, місцями можливі град та шквали.

1 червня пройдуть місцями невеликі дощі з грозами, вдень у більшості регіонів країни, за винятком південних та центральних областей, очікуються грозові дощі. 2 червня вдень на більшій частині території України очікуються грозові дощі, місцями з градом та шквалами.

  • Пил із Сахари прийшов до України на початку квітня. Він поширився на більшість областей країни.  
  • У Києві пилова хмара із Сахари віддалено нагадувала туман. Потужні пориви вітру майже зірвали дах з одного із житлових будинків.
Новини по темі: Погода прогноз погоди