22 червня
Завантажити ще

Олексій Мацука йде з посади гендиректора "Укрінформу"

Олексій Мацука йде з посади гендиректора
Фото: Детектор медіа

Генеральний директор "Укрінформу" Олексій Мацука повідомив про завершення своєї роботи в державному ЗМІ. Про це він написав у Facebook.

-  Колеги, я завершую роботу в "Укрінформі". Дякую всім за чудові місяці плідної роботи. Це було не просто, але все заради перемоги. Ще раз дякую за неоціненний досвід, – написав він.

Журналіст став гендиректором Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ"  замість Олександра Харченка нещодавно - у листопаді 2023 року.

Натомість гендиректором "Укрінформ" від сьогодні призначено речника Східного угруповання ЗСУ Сергія Череватого, написав у Facebook виконувач обовʼязків Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

- Агентство "Укрінформ" є складовою державної системи іномовлення України. Сьогодні, у воєнний час, головним його завданням є висвітлення у міжнародному інформаційному просторі українського опору та зосередження світової уваги на питаннях підтримки нашої держави. Сергій Череватий - авторитетний військовий журналіст, речник Східного угруповання ЗСУ, полковник, кандидат політичних наук.
Впевнений, що новий керівник посилить ефективність агентства та організує його роботу відповідно до актуальних завдань, - написав Карандєєв.

Напередодні Зеленський підписав указ про те, що посаду гендиректора «Укрінформу» має обіймати військовослужбовець або військовослужбовиця.

  • Олексій Мацука – український журналіст і редактор родом з Донецька. З 2003 року Олексій працює в різних медіа. Він заснував інформаційну агенцію «Новини Донбасу», а у 2014 році - "Громадське телебачення Донбасу".
  • З 2009 до 2020 року очолював правління громадської організації "Донецький інститут інформації" (зараз – DII-Ukraine). У 2014-2016-му працював у київському бюро української служби "Радіо Свобода", вів власні програми в ефірі "Громадського". У 2020-2023 роках - шеф-редактор державного телеканалу UA.
  • У 2014 році ввійшов до списку "100 героїв інформації", опублікованому організацією "Репортери без кордонів". Нагороджений міжнародною премією International Press Freedom Awards.
Новини по темі: Журналісти УКРІНФОРМ