Завантажити ще

Через удар по друкарні у Харкові книг буде друкуватися на 30-40% менше

Через удар по друкарні у Харкові книг буде друкуватися на 30-40% менше
Фото: ДСНС

Удар по друкарні "Фактор-Друк" зменшить потужність книговидавничої галузі на 30-40%. Про це заявив власник поліграфічного комбінату "Фактор-Друк" Сергій Політучий в ефірі "Радіо Свобода".

- Склалася ситуація, коли всі сукупні потужності друкарень України вже не можуть забезпечити потреби видавництв. З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність зменшиться не менш ніж на 30-40 відсотків. І так само й процес друкування книг, включаючи й підручники, які ми друкували, – мабуть, до 50 відсотків всіх підручників, які друкувалися у державі. Як це будемо робити завтра, я наразі не знаю, – сказав Політучий.

Відновлення роботи друкарні може забрати чимало часу, приблизно кілька місяців. Релокація ж до більш безпечних регіонів дуже дороговартісна. За словами власника "Фактор-Друк", вчорашній обстріл друкарні можна сприймати як удар по галузі загалом.

  • Вдень 23 травня російська армія атакувала Харків ракетами С-300. У місті пролунало 15 вибухів, виникла пожежа у типографії "Фактор-Друк", де друкуються книжки багатьох українських видавництв.
  • Під час удару по друкарні загинуло 7 співробітників. Чотирьох людей ідентифікували за зразками ДНК, повідомив керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов. Загинули друкарка, дві машиністки та укладальник-пакувальник. 

Новини по темі: Книги Новини Харкова