Завантажити ще

Садовий звернувся до СБУ через Форум російської опозиції у Львові, де виступив Подоляк

Садовий звернувся до СБУ через Форум російської опозиції у Львові, де виступив Подоляк
Фото: facebook.com/iponomarev

Мер Львова Андрій Садовий обурився проведенням у місті Форуму російської опозиції, який відбувся за участі представників української влади та добровольчих батальйонів росіян, що воюють у складі ЗСУ. Про це Садовий написав у телеграмі.

- Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? Запит у відповідні органи вже відправив, - написав Садовий.

У пресслужбі управління Служби безпеки України у Львівській області повідомили місцевому сайту Tvoemisto.tv, що наразі з'ясовують обставини проведення заходу. 

Про проведення у Львові «Форуму вільної Росії» повідомив один із його співорганізаторів, ексдепутат Держдуми Росії Ілля Поньомарьов. Він опублікував відео виступу радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, який виступив на відкритті форуму. Сам Подоляк про участь у Форумі на своїх сторінках не повідомляв.

- Львівський Форум російської опозиції відбувся на найвищому рівні. Було понад 40 учасників від провідних опозиційних об’єднань. У роботі взяли участь представники усіх трьох добровольчих батальйонів. Також були представники Офісу президента України та Верховної Ради, - повідомив Поньомарьов.

Учасники Форуму російської опозиції ухвалили резолюцію, у якій підтримали формулу миру, запропоновану президентом Володимиром Зеленським, покарання військових злочинців та справедливе відшкодування шкоди, завданої Україні військовими діями, а також закликали до повалення путінського режиму.

  • Вперше Форум вільної Росії на чолі з Ґаррі Каспаровим зібрався у Вільнюсі в травні 2017 року.
  • До складу постійного комітету Форуму входять російські опозиціонери Володимир Ашурков, Марат Гельман, Андрєй Ілларіонов, Гаррі Каспаров, Данило Константинов, Леонід Невзлін, Ілля Пономарьов, Андрєй Сидельников, Іван Тютрін, Марк Фейгін і Євгенія Чирікова.