Завантажити ще

У Новій Зеландії продали найдорожче перо у світі

У Новій Зеландії продали найдорожче перо у світі
Фото: Webb’s

Аукціонний дім Webb's Auction House сповістив про продаж найдорожчого пера у світі. Як повідомляє BBC, йдеться про перо нині вимерлого новозеландського птаха гуя, яке продали за 46 521,5 новозеландських доларів (28 417 дол. США), що є світовим рекордом.

З самого початку перо планувалось продати за суму до 3 тис. дол. (саме за стільки було продано перо того ж виду птаха). Нині цей рекорд побитий на 450%.

Птах гуя був священним для народу маорі. Пір’я цих птахів часто носили як головні убори вожді та члени їхніх сімей. Їх також дарували або продавали. Востаннє підтверджене спостереження птаха було зафіксовано у 1907 році, але про непідтверджені повідомлялося ще протягом 20-30 років після цього.

За даними аукціонного дому, продане перо було у відмінному стані. Купити його могли лише колекціонери, які мають ліцензію у системі. Перо не можна вивезти з країни без дозволу міністерства культури та спадщини Нової Зеландії.

  • На початку травня Україна вперше виставила на продаж завод, конфіскований у рамках санкцій проти Росії.  Онлайн-аукціон заплановано на 31 травня, стартову ціну затвердили у сумі 203,7 мільйона гривень. 
  • Колекція картин Віктора Медведчука має піти з молотка слідом за його раритетним "Майбахом" та 92-метровою яхтою. Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) готує на продаж 264 картини, що належали колишньому політику, обвинуваченому у державній зраді. Гроші будуть спрямовані до державного бюджету. 
Новини по темі: Аукціони Нова Зеландія