17 червня
Завантажити ще

112 картин Медведчука визнано такими, що мають історичну та культурну цінність

112 картин Медведчука визнано такими, що мають історичну та культурну цінність
Фото: t.me/olena_duma_arma/825

Експерти-мистецтвознавці підтвердили своїм висновком, який є у розпорядженні АРМА, що 112 картин колишнього нардепа Віктора Медведчука визнано такими, що мають історичну та культурну цінність.  Майже всі - твори відомих українських митців XX століття. Загалом експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року. Про це повідомляє АРМА.

Відтак, під час наступного засідання конкурсної Комісії буде вирішено питання щодо призупинення процедури продажу цих картин та передачі їх до Національного музею України для збереження. Твори, які не мають культурної та історичної цінності, будуть реалізовані через електронний майданчик “Прозорро.Продажі”. Кошти від реалізації поповнять бюджет України.

Ці картини раніше належали колаборанту та зраднику Віктору Медведчуку й були арештовані в рамках кримінального провадження. Пізніше рішенням суду їх було передано на реалізацію в АРМА. 19 квітня АРМА оголосила про початок реалізації картин Медведчука. Тоді ж за ініціативи Нацагентства для збереження культурної спадщини України до огляду картин було ініційовано залучення експертів для проведення мистецтвознавчої експертизи.

  • Колекція картин Віктора Медведчука має піти з молотка слідом за його раритетним "Майбахом" та 92-метровою яхтою. Національне агентство з розшуку та менеджмента активів (АРМА) готує на продаж 264 картини, що належали колишньому політику, обвинуваченому у державній зраді. 
  • Медведчука затримали у квітні минулого року при спробі втекти з України. Політику інкримінують ст. 111 "Державна зрада" та ст. 438 "Порушення законів та звичаїв війни" Кримінального кодексу. Санкція цих статей передбачає покарання у вигляді в'язниці на строк до 15 років.