13 червня
Завантажити ще

Понад 3 тисячі засуджених подали заяви на службу в ЗСУ

Понад 3 тисячі засуджених подали заяви на службу в ЗСУ
Фото: bukinfo.com.ua

Заяви на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для безпосередньої участі в обороні України вже подали понад 3 тисячі засуджених. Про це заступник міністра юстиції Олена Висоцька заявила в ефірі телемарафону.

- Понад три тисячі осіб. Ми так і прогнозували до ухвалення цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, яких ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що за попередні опитування близько 4,5 тисячі виявили бажання. Наразі ця цифра буде коливатися… - зазначила Висоцька.

Не всі із засуджених, які подали заявки, приєднаються до лав ЗСУ. Деякі не підпадуть під критерії закону, зокрема за станом здоров'я.

- Також йдеться про те, що військово-лікарські комісії роблять свою роботу, і, звісно, у засуджених можуть бути суспільно небезпечні хвороби - ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити, тому це також виключення з числа тих, хто візьме участь у цьому проєкті. І тому коли ми називаємо великі цифри - про 20 тисяч, це дуже теоретичний потенціал. Реально це 4-5 тисяч, - вважає Висоцька.

У Мін'юсті запевнили, що закон містить перестороги на випадок, якщо хтось розглядає укладення контракту із ЗСУ як можливість вийти на волю, але не воювати. За ухилення від укладення контракту передбачено від 5 до 10 років позбавлення волі.

  • 8 травня Рада ухвалила закон, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув'язнених. 
  • Згідно з документом, до лав Сил оборони не можуть бути мобілізовані особи, які вчинили умисні вбивства, ґвалтівники, педофіли, засуджені за незаконне виробництво, придбання, розповсюдження чи зберігання наркотиків, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також ексчиновники.