Завантажити ще

ТЦК тепер перевірятимуть підстави надання відстрочки від мобілізації

ТЦК тепер перевірятимуть підстави надання відстрочки від мобілізації
Фото: sud.ua

Кабінет міністрів України затвердив постанову, якою вніс зміни до Положення про ТЦК та СП. Відтепер районні ТЦК наділили повноваженнями проводити перевірку підстав надання військовозобов’язаним та резервістам відстрочок від призову. Також ТЦК зможуть контролювати облік та бронювання у державних органах. Орім того, отримали інші додаткові повноваження. Документ вже опублікований на сайті уряду.

Так, відтепер районні ТЦК зможуть перевіряти підстави надання відстрочки від мобілізації. До змін було передбачено, що районні ТЦК оформляють для військовозобов’язаних і резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їхній спеціальний облік.

Також ТЦК будуть контролювати проведення в місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, у закладах освіти військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів і бронювання військовозобов’язаних.

Новий закон про посилення мобілізації №10449, який набуде чинності 18 травня, запроваджує ще один документ, який може отримати громадянин від ТЦК – вимогу. Вона передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження ухилянта у праві керування авто.

Передбачено, що ТЦК мають право (у період проведення мобілізації, крім цільової) перевіряти військово-облікові документи чоловіків віком від 18 до 60 років.

Визначено, що ТЦК здійснюють фото- і відеофіксацію процесу надання та перевірки документів, а також можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Реєстру "Оберіг" (крім співробітників СБУ та розвідувальних органів України, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають у них на військовому обліку).