Завантажити ще

Експерти про відключення світла: Зима буде важкою

Експерти про відключення світла: Зима буде важкою
Фото: dtek.com

Наскільки затягнеться ситуація з «віяловими» та будь-якими іншими відключеннями електрики – незрозуміло. Росіяни "вбили" значну частину української енергетики, найбільша ГЕС України – Дніпровська у Запоріжжі – не працює, як і Придніпровська ТЕС у Дніпрі. Отже, оптимізму щодо ситуації поки що немає.

- Теплова енергетика – це маневрові потужності, ті, що можуть перекрити нестачу електроенергії в пікові години. А їх зараз майже нема. Купувати електроенергію за кордоном – дуже дорого і не завжди є можливість, – зазначив економічний експерт Міхалі Крапівко у коментарі Informator.ua.

Експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп вважає, що ситуація з відключеннями триватиме до вересня, коли буде відремонтовано частину генерації, а тепла погода зменшить споживання електрики. Але цього вистачить на місяць-другий – у листопаді все може знову стати значно гірше.

- Наразі працюють не планові, а спеціальні аварійні графіки відключень, коли в останній момент необхідно терміново зменшити споживання через брак генерації… Не виключено, що режим економії буде ще довго, - вважає Прокіп.

Все залежить від того, коли буде відремонтовано пошкоджені електростанції, кажуть експерти. А це справа довга і дорога. І імпорт електроенергії – не менш дорогий, як говорилося вище – теж не врятує, хоча значно пом'якшить ситуацію.

- Коли по аварійну допомогу звертається безпосередньо «Укренерго», то іноді наші партнери просто не готові згенерувати достатню кількість електроенергії, - зазначив в інтерв'ю NV директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. – Наразі йдеться про те, що обмежуються одночасно 7-8% від загальної кількості споживачів, причому на досить короткий час. Думаю, приблизно такі ж обмеження на нас чекають і в найближчому майбутньому на регулярній основі – йдеться про 2-2,5-3 роки.

Експерти також наголошують, що влітку навантаження на електромережі дадуть кондиціонери – як зараз це роблять обігрівачі через досить прохолодну погоду. Але й висловлюють обережну надію, що аварійні відключення не набудуть постійної форми.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко у коментарі «Дзеркалу тижня» зазначив, що пікові відключення, ймовірно, чекають на українців у вечірні години. Хоча все залежить і від рівня економії громадянами електрики, і від нових масштабних обстрілів енергетичної інфраструктури.

– Ми не можемо повністю відновити всі втрати до зими, хіба що частково… Але це у разі, якщо буде захист ППО, – наголошує Омельченко.

Взимку варто очікувати на серйозний дефіцит електроенергії, незважаючи на те, що частково він буде покриватися імпортом, частково – невеликими електростанціями, так званою «малою генерацією».

- Думаю, взимку ми зможемо забезпечити цілісність енергетичної системи, це на сьогодні головне завдання. А також забезпечити мінімально необхідні потреби населення та промисловості, – вважає Омельченко.


💡💡💡

Графіки відключення світла: де шукати інформацію для свого району

Коли та кому відключатимуть електрику – розкажуть графіки відключень. Їх можна знайти на сайтах: