25 грудня
Завантажити ще

Секрети професійного клінінгу: як швидко та якісно прибрати у квартирі

Секрети професійного клінінгу: як швидко та якісно прибрати у квартирі
Фото: kartinki.pics

"Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять" - говорить відома приказка. Але час від часу прибирати все ж таки доводиться. У чистому домі приємніше жити, легше дихати, і навіть психологи радять починати розбиратися із проблемами з наведення ладу у власному будинку.

Прибирання - досить трудомісткий процес. Щоб його полегшити, достатньо дотримуватись простих правил. Про те, як прибрати швидко та ефективно, Коротко про розповів директор київської клінінгової компанії clean-home Євген Кувичинський.

Послідовність прибирання: з чого починати?

Найефективніше прибирати, дотримуючись простих правил:

  • 🧹рухатися зверху вниз, від далеких куточків - до центру;
  • 🧹якщо в будинку два і більше поверхи, починати прибирання слід з верхніх поверхів;
  • 🧹спочатку сухе прибирання, потім вологе. Так бруд у процесі наведення чистоти не розноситиметься по всій квартирі.

Спершу оцініть фронт робіт та підготуйте інвентар та мийні засоби. Починайте прибирати з найвищої точки. Якщо це необхідно, очистіть плінтус, промийте плафони люстр, протріть пил на шафах.

Потім приберіть пил із полиць, столів та стільців. Коли все буде завершено, можна приступати до чищення меблів та підлоги пилососом. На кінцевому етапі переходимо до миття підлоги.

До речі, професійні клінери не використовують під час роботи синтетичні матеріали: вони погано вбирають воду та розмазують бруд.

Генеральне прибирання кухні

Найскладніші точки у квартирі - кухня та санвузли. Вони забирають до 70% робочого часу, оскільки ці кімнати максимально забруднені, – з них і треба починати.

Все, що можна розібрати, – розбирається по деталях. Витягуються і вимиваються всі компоненти холодильника, замочуємо деталі в мильних розчинах. У духовці виймаються всі решітки, скляні деталі вимиваємо окремо.

На кухні найчастіше зустрічаються складні плями від жиру та їжі. Щоб їх легше було відмити, нанесіть попередньо змішаний з водою мийний засіб на робочі поверхні і дайте йому подіяти.

Те саме стосується кухонних шаф - прибрати жирний пил допоможуть щітки та спеціальні спреї. Але є нюанс. У клінерів, як і у лікарів, головне правило – не нашкодити. Тому не раджу використовувати агресивну хімію. Потрібно дивитись на те, чим забруднений об'єкт, а також на ступінь забруднення – залежно від цього вибирати правильні мийні засоби.

Прибирання починаємо з кухні – як із найзабрудненішого місця. Фото: sofitem.com.ua

Прибирання починаємо з кухні – як із найзабрудненішого місця. Фото: sofitem.com.ua

Чи варто використовувати парогенератор і чи можна ним нашкодити

Для прибирання на кухні активно використовуємо парогенератор: це дуже добрий помічник, нашкодити він не може. Це дуже хороший інструмент: температура та пара – важливі складові прибирання. Разом з мийними засобами вони розм'якшують жирні ділянки та чудово їх видаляють.

Для кухні використовуйте лужну хімію, для ванної – кислотну

Універсальних засобів для кухні чи санвузла однозначно немає, засіб потрібно підбирати під певне забруднення.

Якщо для кухні використовують лужні склади з високим вмістом PH, то для санвузла - кислотні склади з низьким вмістом PH: вони добре розчиняють водний камінь - головний тип забруднень санвузла.

Є універсальні засоби з однаковим вмістом PH, вони трохи пінні і підходять для миття плитки і підлог, але не впораються з агресивними забрудненнями. Тому хімію потрібно брати окремо для унітазу, окремо для ванної кімнати, окремо для скла.

Якщо це сліди від скотчу чи фломастера, тут діють препарати на основі розчинників.

Що допоможе прибрати водний камінь

- Сантехніку у ванній слід мити з усіх боків: за бачком унітаза, за пральною машинкою. Бруд із швів зручно відтирати щіткою. Краще хвилин на 10 нанести мийний засіб і дати йому час подіяти.

До речі, "Доместос" - не кислотний засіб, тому він не знімає водний камінь. Його діюча складова – активний хлор, а отже, водний камінь до нього байдужий. "Доместос" працює як дезінфектор по санвузлу.

Для того щоб усунути камінь на унітазі, підійдуть засоби з кислотною складовою: вони ефективно розчиняють водний камінь. З бюджетних раджу "Сантрі", я його називаю "чорним кардиналом". В його основі – кислота, причому соляна. Але з ним треба бути обережним.

На хромовані поверхні кислотну складову можна наносити лише у холодному вигляді! Хвилин 10 почекати, а потім акуратно зняти губкою. У жодному разі не наносьте його на теплий змішувач, тому що може виникнути хімічний опік на хромі, який залишиться там назавжди.

Чи можна замінити хімічні засоби на соду

- Як окремий елемент для очищення поверхонь її не варто використовувати. Сода справляється з певними видами забруднень, але я не рекомендував би нею користуватися, оскільки вона залишає подряпини на тому ж хромі. Згодом від застосування соди на ньому залишиться павутинка подряпин.

Щоб було веселіше, залучайте до збирання всю сім'ю. Фото: kartinki.pics

Щоб було веселіше, залучайте до збирання всю сім'ю. Фото: kartinki.pics

Чи можна використовувати під час збирання віник

- На чорновому етапі збирання його можна використовувати. Він потрібний, якщо є великі елементи забруднення. А далі працює пилосос – або побутовий, або будівельний, залежно від потреби.

Якщо великих елементів забруднення немає, краще використовувати пилосос, щоб не піднімати пил. Коли сміття прибране, можна приступати до миття, у тому числі з використанням спеціальних мийних засобів.

Чи ефективні засоби, що відштовхують пил

Це вічне питання - звідки береться пилюка і куди діваються гроші. На жаль, такі засоби – самообман. Якщо є горизонтальна поверхня і летить частинка пилу, то пил приземлиться на поверхню. Куди йому подітися?

Як часто потрібно проводити генеральне прибирання

- Залежить від людини та ступеня забруднення. Одним достатньо робити її раз на пів року, іншим – раз на місяць. Тому тут однозначної відповіді не буде.


Гостре питання

Як зробити прибирання ненудним процесом

Якщо дивитися на прибирання з професійної точки зору, працівники мають бути єдиною командою. Вони працюють разом, на підхваті, весь обсяг роботи також тягнуть разом, ніхто не засиджується на певній ділянці. Перестали щось прибирати – пішли далі. При такому підході можна досягти хорошого результату. А якщо це прибирання вдома – залучайте до нього всю родину. Так справа піде і швидше, і веселіше.