28 травня
Завантажити ще

На острові Єрмаків оселилися шість буйволиць, привезених із Закарпаття

На острові Єрмаків оселилися шість буйволиць, привезених із Закарпаття
Фото: facebook.com/rewildingUA

На острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику оселилися шість водяних буйволиць. Їх привезли із Закарпаття від німецького еколога Мішеля Якобі, який приїхав до України понад десять років тому і оселився на Закарпатті, взявши на себе порятунок популяції карпатського буйвола. Ці величні тварини доповнять існуюче стадо, яке вже добре пристосувалося до природи дельти Дунаю та щорічно поповнюється малюками. Про це йдеться на Facebook-сторінці ГО Rewilding Ukraine.

- Водяні буйволи оселилися на острові Єрмаків у 2019 році в рамках зусиль з ревайлдингу. Вони допомагають відновити процес природного випасу, створюють мозаїчні ландшафти, сприяють збагаченню біорізноманіття острова та приваблюють туристів до регіону, - йдеться у повідомленні.

50 років тому водяні буйволи населяли всю дельту Дунаю, і їхнє повернення до регіону знаменує важливу віху. В майбутньому це стадо слугуватиме «банком» буйволів для їх розселення на інші території дельти.

  • До Національного природного парку "Тузлівські лимани" вперше у 2024 році прилетіла велика зграя рожевих фламінго з півдня. Вони "досліджують" острівні системи, щоб оцінити можливість гніздування.
  • Буйволи Карпатського біосферного заповідника відтепер мають свою оселю серед найбільшого у Середній Європі осередку нарциса вузьколистого - у відомій Долині нарцисів на Закарпатті. 

Фото
Фото
15 Травня13:56
Новини по темі: Дунай Тварини заповідник