21 червня
Завантажити ще

Укренерго попередило про можливі відключення світла у всіх областях увечері 8 травня

Укренерго попередило про можливі відключення світла у всіх областях увечері 8 травня
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Увечері 8 травня можливі відключення світла по всій Україні через черговий масований удар Росії по енергетиці. Про це попередило Укренерго.

- Сьогодні ввечері з 18:00 до 23:00 можливе обмеження побутових та промислових споживачів по всій Україні. Обмеження будуть рівномірно розподілені по всім областях. Як саме будуть діяти графіки відключень у кожній області, буде оприлюднено на офіційних сторінках місцевих обленерго, - повідомили у компанії. 

Через нічну атаку та нові пошкодження обладнання виник дефіцит електроенергії в енергосистемі. 

Водночас Міністерство енергетики України написало, що застосування обмежень для побутових споживачів (окрім Харківщини) не передбачається.

- Після чергової масованої атаки на енергосистему (зокрема на об’єкти генерації) сьогодні можливе застосування обмежень для промислових споживачів у період з 18-ї до 23-ї години, - йдеться у фейсбуці Міненерго.

Міненергетики закликало ощадливо використовувати електроенергію в години пік (з 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 22:00). Це дасть можливість не вимикати світло побутовим споживачам.

  • Уночі 8 травня Росія завдали п'ятого масованого ракетно-дронового удару по енергетиці України починаючи з 22 березня. Відбулися відключення світла у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Сумській областях. У години ранкового піка Україна запросила аварійне постачання електроенергії з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.
  • Літні блекаути: чим вони відрізняються від зимових та наскільки реальні влітку-2024.