13 липня
Завантажити ще

Цьогорічний квітень у Києві виявився одним із найтепліших за останні 144 роки

Цьогорічний квітень у Києві виявився одним із найтепліших за останні 144 роки
Фото: REUTERS

Весна цього року не припиняє дивувати погодою та тішити теплом. Після аномально теплого березня настав не менш аномально теплий квітень. Середньомісячна температура повітря квітня у Києві склала 12,8°С, що вище за кліматичну норму на 2,8°С. Таким чином, він став третім найтеплішим у рейтингу спостережень за 144 роки. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Метеорологи зазначають, що найхолодніше було 20 квітня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до -0,2°С. А найтепліше – 2 квітня, коли максимальна температура підвищилась до +26,9°, встановивши таким чином температурний рекорд.

У Києві з 1 по 11 квітня було зафіксовано 13 температурних рекордів. Опадів на проспекті Науки випало 78 мм, або майже дві місячні норми – 186 %.

  • У Києві три дні поспіль фіксували температурні рекорди, лише 2 квітня їх було три. Мінімальна температура повітря в Києві виявилася найтеплішою цього дня, адже вона не опустилася нижче за 12,1°С. Попереднє рекордне значення 1951 року перевищено на 2,4°С. Максимальна температура повітря досягла 26,9°С, що на 3,8°С вище за попередній рекордний показник 2017 року.