28 травня
Завантажити ще

Магнітні бурі у травні: голова розколюватиметься 1-2 травня та в останні дні весни

Магнітні бурі у травні: голова розколюватиметься 1-2 травня та в останні дні весни
Фото: НАСА

Після неспокійного квітня травень готує українцям лише кілька днів активних магнітних бур – на початку та наприкінці місяця. За даними ресурсу Meteoagent, 1 і 2 травня Сонце піднесе нам «сюрприз» у вигляді 4-бального шторму в магнітосфері з усіма наслідками для здоров'я метеозалежних людей, які з цього випливають, і не тільки.

З 3 по 7 травня штормити буде трохи менше - в 3 бали потужністю, а з 8-го по 22-е число можна буде трохи видихнути: 2-бальні струси магнітосфери багато хто часто не помічають, списуючи невелику дратівливість і легкий головний біль на підвищений тиск чи стрес.

До 23, 24 та 25 травня українцям знову доведеться підготуватися: Сонце активуватиме на повну силу, а наш організм – відповідно реагувати. Магнітні бурі силою в 4 бали можуть негативно вплинути на здоров'я навіть спортсменів та ЗОЖ-ників.

Потім до кінця місяця і на початку липня метеорологи прогнозують 3-бальні магнітні бурі.

Щоб підготуватися до магнітних бур і перенести їх відносно стабільно, варто заздалегідь подбати про своє здоров'я, особливо якщо є хронічні захворювання або сильна метеозалежність. У дні магнітних бур особливо страждають люди, які мають серцево-судинні захворювання або високий тиск. У періоди сильної геомагнітної активності збільшується ризик гіпертонічних кризів, інсультів та інфарктів. Також можуть виникати головні болі, безсоння та загальне погіршення самопочуття.

Що робити, щоби пережити магнітну бурю без потрясінь для здоров'я?

  • По можливості уникати перевтоми та стресів. Краще провести час у спокійній обстановці, читаючи книгу чи займаючись улюбленим хобі. Усі трудові подвиги залиште на потім.
  • Регулярні прогулянки допоможуть покращити кровообіг та наситити організм киснем, що особливо важливо у періоди геомагнітних збурень.
  • Легка фізична активність, така як йога, пілатес або просто ранкова зарядка, допоможе підтримувати тонус тіла та покращити самопочуття.
  • Алкогольні та газовані напої, а також надлишок кофеїну можуть погіршити негативний вплив магнітних бур на організм.
  • Розслаблююча тепла ванна перед сном допоможе покращити якість сну та загальний стан.
  • Постарайтеся лягати спати і прокидатися одночасно. Якісний сон дуже важливий для відновлення сил та здоров'я.