13 червня
Завантажити ще

Курортний сезон-2024: туристів - на третину більше, ціни зросли, додалися автобусні тури

Курортний сезон-2024: туристів - на третину більше, ціни зросли, додалися автобусні тури
Фото: more-turiv.com.ua

Психологи радять: навіть у війну не можна відмовлятися від відпочинку, потрібно морально та фізично відпочити, звозити дітей та батьків на море чи в гори. Саме час планувати літо - багато хто вже поквапився, так що треба поспішити, щоб потім не довелося добряче витрусити свій гаманець. Про особливості цього туристичного сезону, нові ціни та новинки для мандрівників Коротко про розповіла директорка львівської турфірми Галина Гладчук.

Дешева лише Болгарія

Директор львівської турфірми Галина Гладчук. Фото: особистий архів Галина Гладчук

Директор львівської турфірми Галина Гладчук. Фото: особистий архів Галина Гладчук

- Галино, розкажіть про особливості туристичного сезону цього літа. Чи будуть якісь новинки, на відміну від торішнього сезону?

- Особливість цього сезону - автобусні тури. Оскільки авіаперельоти із країн Європи дорогі, багато туроператорів поставили автобусні чартери до таких країн, як Іспанія, Італія, Греція, Туреччина та інші. Зі Львова чи іншого міста можна доїхати на свій курорт до Іспанії або грецькі Халкідіки. Дорога займає 30 годин, із них чотири-п'ять годин – це зупинки, щоб розім'ятися, випити кави і таке інше. Для тих, хто нормально переносить автобусні переїзди, це чудова нагода і добре відпочити, і заощадити 40 % від тієї вартості, за якою турист би полетів із будь-якої країни Європи.

Ще новинка цього сезону – автобусні тури до Бодрума. Бодрум - та частина Туреччини, яку називають більш європейською (південний захід країни, Егейське море. - Ред.). Зараз наші туристи часто запитують про путівки до європейських міст та курортів.

- А що з цінами? Наскільки схудне гаманець туриста цього літа?

– Ті, хто скористався опцією раннього бронювання, той зекономив. А хто ні - намагаємося все-таки знаходити пропозиції, які можна собі дозволити, з адекватним співвідношенням ціна/якість. Завжди залишаються готелі, які дають спецпропозиції та гарну ціну. Але місця в недорогих і комфортних готелях вже закінчуються, до серпня більшість готелів вже зайняті.

Болгарія - один із найбільш економних сегментів. Тут цього сезону можна відпочити за 300 доларів з людини - це ціна за хороший готель з дворазовим харчуванням і з проїздом (це 7 днів 8 ночей чистого відпочинку на морі, - Ред.). Вона зараз активно бронюється, деякі готелі вже йдуть до «стоп», але ще можна знайти за прийнятною ціною. Що я і раджу робити, поки не розпочався гарячий сезон.

Інші напрямки недешеві – навіть та сама Туреччина та Єгипет. Виною всьому інфляція. Якщо ще торік у Туреччині можна було відпочити за 500 євро за одного, то цього року доведеться сплатити 700-800 євро.

Єгипет теж подорожчав – 600-700 у.о. за людину мінімум.

За співвідношенням ціна-якість Болгарія цього року найбільш приваблива як морський курорт. Фото: ФБ Сонячний Берег Болгарія

За співвідношенням ціна-якість Болгарія цього року найбільш приваблива як морський курорт. Фото: ФБ Сонячний Берег Болгарія

Туристи активізувалися – їх стало на третину більше

- Порівняно з минулим роком, туристів побільшало чи менше?

- Цей сезон активніший десь на 30%. Це стосується і раннього бронювання, і поточних. Минулого сезону ми щодня чекали, що скінчиться війна і все буде по-іншому, а цього року більшість турфірм на це вже не чекає. Адаптуємося до того життя, що маємо. Та й люди втомилися, хочуть відпочити та перезавантажитися. Вчимося жити у реаліях сьогодення.

- Чи чекають на українців якісь зміни, нововведення на самих курортах?

- Жінки та діти, в тому числі ті, чиї батьки на війні, завдяки благодійним фондам та волонтерським групам можуть відпочити безкоштовно на курортах Болгарії, Греції, Іспанії та інших. Наші туроператори організовують у цих країнах проживання та харчування, а фінансується це державними та приватними програмами. Тут із ними також працюють психологи.

Для індивідуальних туристів намагаємося знаходити готелі, де менше росіян, щоб люди почувалися комфортно. Також шукаємо україномовних гідів – вони вже працюють на багатьох курортах. Раніше були лише російськомовні чи англомовні. У цьому напрямі рух дуже активно розвивається.

Автобусні тури – чудова альтернатива пересадкам у закордонному аеропорту. Фото: tourbaza.com

Автобусні тури – чудова альтернатива пересадкам у закордонному аеропорту. Фото: tourbaza.com

Для дітей – табори в Карпатах та Закарпатті

- Куди порадите їхати молодим парам, мамам з дітьми та людям старшого віку?

- Людям старшого віку та парам з дітьми я б радила виліт із Жешува (Польща), якщо це жителі західних областей, та з Кишинева, Будапешта чи Бухареста, якщо центральних чи південних.

Жешув - це найближчий аеропорт, що знаходиться недалеко від Львова, і під авіатури є трансфер - зі Львова забирають та везуть одразу до аеропорту. Звідси є прямі чартерні рейси нашого українського туроператора до Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Албанії, Греції та інших країн. Це не дорого. Вильоти із сусідніх країн, звідки зручніше летіти жителям центру та півдня країни, також за цілком прийнятними цінами.

Новинка сезону – чартерний рейс до Греції на острів Кріт. Ціни непогані, і тур активно бронюється. Також за нормальними цінами ще можна знайти Чорногорію, «все включено» в Туреччині – це відмінний варіант для мам з дітьми, тому що дитина завжди хоче то їсти, то пити, і бігати супермаркетами – не варіант. Краще провести цей час на морі.

Для молоді я радила б автобусний тур – вони це люблять, плюс вдасться добре заощадити. Автобуси комфортні.

– А що з українськими курортами? Куди можна поїхати усередині країни?

- Азовське море та Крим, зрозуміло, зараз закриті. Одесу я не пропоную, інші туроператори теж часто обстрілюють, є "прильоти". Деякі туристи їдуть туди самостійно.

Дуже багато турів до Карпат та Закарпаття, на оздоровлення або просто відпочити. Потроху оживають санаторії. Їх бронюємо. Також бронюємо дитячий відпочинок у таборах, зокрема, «Артек» у Буковелі. Прекрасні табори, де дитина може відпочити 12-13 днів, із п'ятиразовим харчуванням. З дітьми займаються спеціально навчені люди за різними сучасними методиками. У таборах продумана програма з інтелектуальними іграми, спрямована розвиток дітей. Це шанс не тільки перезавантажитись та оздоровитись, а й відпочити трохи від гаджетів, в яких діти постійно сидять.