Завантажити ще

Проєкт українського фотографа переміг у конкурсі World Press Photo-2024

Проєкт українського фотографа переміг у конкурсі World Press Photo-2024
Фото: Julia Kochetova/2024 World Press Photo Contest

Український фотограф Юлія Кочетова перемогла у найавторитетнішій премії для фотожурналістів World Press Photo-2024. Вона представила проєкт під назвою "Війна – це особисте" (War Is Personal). Переможців організатори оголосили у четвер, 18 квітня.

Раніше мультимедійний проєкт Кочетової про війну в Україні потрапив до списку лауреатів у категорії "Європа". Пізніше його оголосили переможцем у категорії Open Format Award ("Відкритий формат"). Проєкт "Війна – це особисте" складається із світлин, які Кочетова зняла в охопленій війною Україні, аудіозаписів, музичних композицій та ілюстрацій, що доповнюють світлини.

- Я знаю, що це фото і наш прапор облетять увесь світ. Літо 2022 року, межа Харківської та Донецької областей, і цей "блокпост", і нагальна першочергова потреба підняти наш прапор… У війні не виграють призи. Але мені подаровано мати чітке відчуття того, що я одна з тих, хто тримає наш прапор. Я буду робити це в міру своїх можливостей. Честь загиблим у бою, слава живим героям. Дякую тим, хто захищав і продовжує захищати моє право на життя, - відреагувала на свою перемогу Кочетова в Instagram.

Фотографією року журі визнало роботу "Палестинська жінка обіймає тіло свого племінника" фотографа Мохаммада Салема. Розповідь року – проєкт Valim-babena фотографа Лі-Енн Олвейдж, що розповідає про традицію догляду дорослих дітей за хворими на деменцію на Мадагаскарі.

  • World Press Photo - конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щороку - спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні. Цьогоріч імена 24 регіональних переможців оголосять 3 травня. Потім серед них оберуть чотирьох лауреатів у глобальних номінаціях: World Press Photo of the Year, World Press Photo Story of the Year, World Press Photo Long-Term Project Award та World Press Photo Open Format Award.
  • Юлія Кочетова — українська фотожурналістка, яка висвітлювала окупацію Криму та війну на Донбасі з 2014 року. Її роботи публікували такі міжнародні медіа, як BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post, The National Geographic та інші. З лютого 2022 року активно висвітлює наслідки війни.
Новини по темі: конкурс фото