Завантажити ще

Із окупованої території Запорізької області повернули п'ятирічного хлопчика

Із окупованої території Запорізької області повернули п'ятирічного хлопчика

Мінреінтеграції у співпраці з громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» допомогли повернути на підконтрольну Уряду України територію 5-річного Максима. Хлопчик перебував у бабусі з дідусем у Запорізькій області. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, село, де вони мешкали, потрапило в окупацію. Забрати дитину батьки не встигли. Про це повідомляє Мінреінтеграції.

- Повернуто ще одну дитину, яку війна розлучила з батьками. Два роки Максим прожив без найрідніших людей. З міркувань безпеки мама з татом не наважувалися їхати за ним на тимчасово окуповану територію. Бабуся також боялася вивозити онука, адже майже в кожному селі стояли численні російські блокпости, - йдеться у повідомленні.

Врешті мама Максима звернулася на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48. Там розробили план дій і маршрут повернення дитини. Хлопчик нарешті повернувся до батьків і перебуває в безпеці. У травні він відзначатиме свій шостий день народження.

  • Станом на 16 квітня 2024 року в межах проєкту «Шлях додому» на територію України повернули 86 дітей.
  • Україні вдалося повернути додому ще трьох дітей разом із їхніми сім'ями з тимчасово окупованих територій країни. 
  • 22 березня вдалося повернути ще п'ятьох дітей із тимчасово окупованих територій. Ще чотири дитини раніше повернулися з ТОТ і вже завітали до Центру захисту прав дитини, де розповіли правоохоронцям про злочини росіян, свідками яких вони стали.