22 червня
Завантажити ще

Кліматолог: Циклон принесе в Україну заморозки та сніг

Кліматолог: Циклон принесе в Україну заморозки та сніг
Фото: pravda.com.ua

Без аномалій

Незвична для цієї пори року спека, яка прийшла до нас наприкінці березня та на початку квітня, вже поступається місцем холодам. Як розповіла Коротко про кліматолог, кандидат географічних наук Віра Балабух, погода може знову лякати нас заморозками, особливо на заході України.

Кліматолог Віра Балабуха. Фото: nas.gov.ua

Кліматолог Віра Балабуха. Фото: nas.gov.ua

– Зараз до України заходить циклон, і з ним буде пов'язане суттєве зниження температури повітря, – пояснює Віра Балабух. – Ймовірно, навіть будуть заморозки, особливо на заході країни, і ми знову після літніх днів у березні та на початку квітня побачимо сніг.

Прохолодна погода вже почалася, і температура знижуватиметься. Але жодних аномалій не очікується, на відміну від літньої спеки у березні та квітні. Звичайні квітневі холоди. І цей період надовго не затягнеться.

– Це типова для квітня погода, а от температури наприкінці березня та на початку квітня якраз були аномальними, – зазначає Віра Балабух. – Тоді спостерігалася дуже потужна хвиля тепла із надзвичайно високою температурою. Така погода може спостерігатися у середині весни тричі на сто років.

А уже десь до першого тижня травня весна почне повертатися до звичайних показників – температура поступово підвищуватиметься.

Теплий травень та літо

Після холодного періоду не спостерігатиметься ні вкрай високих, ні низьких позначок – таких показників на термометрі ми не побачимо.

- Якщо говорити про певні регіони, то наприкінці квітня в західних областях України температура може бути на один-два градуси нищою за норму, - продовжує кліматолог. - На півдні та сході - на два градуси вище за норму.

Травень зустріне нас теплом, але спеки навряд чи дочекаємось. Середня температура може бути на один-два градуси вище норми. За словами кліматолога, аномальних градусів - ні високих, ні низьких - найімовірніше, не буде.

- Якщо говорити про літо, то згідно з розрахунками світових прогностичних центрів велика ймовірність, що воно буде теплим, - зазначає Віра Балабух. - Але не жарким. Імовірність великої спеки у нас низька. Але на градус-два температура таки перевищить норму.

Найтепліше буде на заході, сході та півдні, але без аномалій. Такої спеки, якою нас уже встигла здивувати ця весна, більше не буде – цей період, за словами кліматолога, був найаномальнішим за температурою.