Завантажити ще

Норвезьке місто просить збільшити добу до 26 годин

Норвезьке місто просить збільшити добу до 26 годин
Фото: tv2.no

Мер норвезького міста Вадсьо Венке Педерсен минулого тижня у листі до Європейської комісії попросила дати вказівки владі Норвегії для створення часового поясу з 26-годинною добою замість 24-годинної. Про це вона розповіла в інтерв'ю телеканалу TV 2.

- Ми просимо Європейську комісію доручити владі Норвегії схвалити створення часового поясу, що складається з 26 години на добу замість звичайних 24.  Проєкт MERtid спрямований на те, щоб прославити та пропагувати унікальний спосіб життя, який можна знайти у цьому віддаленому регіоні Європи, – каже Педерсен.

За її словами, це має на меті популяризувати місцеві цінності, збільшити сімейний час і привабити нових мешканців до регіону. Водночас Педерсен сама до кінця не знає, як буде функціонувати 26-годинна доба.

- Годинник буде переведено з 12 на 13... і ми повинні побачити, як це буде відбуватися. Я не думаю, що Європейська комісія скаже «так», тому ми ще не продумали всі деталі, – зізналася вона.

Мер Вадсьо водночас сподівається, що збільшення тривалості дня надихне людей переїжджати до найпівнічнішого регіону Норвегії - що є «більш важливим, ніж будь-коли» у світлі повномасштабної війни Росії проти України.

Норвегія не є членом Європейського Союзу, але входить до Європейської економічної зони. Директива ЄС регулює переведення годинників на літній час, але в Єврокомісії повідомили, що питання часових поясів вирішують на національному рівні, тому навряд чи ЄС зможе допомогти з проханням Вадсьо.

  • Вадсьо - місто і комуна в Норвегії. Населення - 6 223 особи. Місто розташоване на південному березі півострова Варангер і вважається крайньою точкою півночі Норвегії.
  • Найпотужніший за останні три десятиліття шторм у Норвегії "Інгунн" у лютому зривав дахи, підвищив лавинонебезпеку, а також спричинив скасування авіарейсів і вимкнення електрики. Ураганні вітри подекуди сягали 180 кілометрів на годину.

 

Новини по темі: Норвегія