28 травня
Завантажити ще

Їдемо у тюльпановий тур: Victoria’s Secret у «Волинській Голландії» та три мільйони квітів у Мамаївцях

Їдемо у тюльпановий тур: Victoria’s Secret у «Волинській Голландії» та три мільйони квітів у Мамаївцях
Фото: ФБ Альона Ухачевич (Кухта)

Сакури відцвітають і передають естафету популярності іншим весняним квітам. Тюльпани вже розквітли на кілька тижнів раніше: рекордно тепла весна зробила свою справу. І виявляється, в Україні є свої міні-Нідерланди. Та ще й не одні!

Три гектари квітів на Волині

Ці квіти асоціюються з весною. Свіжі, яскраві, різнобарвні тюльпани гарно виглядають і в букеті, і на клумбі. А тепер уявіть, наскільки розкішними є тюльпанові поля! Та й навіщо уявляти, якщо можна на власні очі побачити цю красу. Справжні тюльпанові поля є не лише в Нідерландах, але й у різних куточках України.

Почнімо наш тюльпановий тур з Волині. Тут, у селі Линівка, що за 35 км від Луцька по трасі на Ковель, є «Волинська Голландія» - це назва квіткового поля компанії «Лілі-Лайм» і на додаток фестивалю тюльпанів. Трохи історії. Власники «Лілі-Лайм» давно займаються квітковою справою. А кілька років тому вирішили вирощувати цікаві голландські сорти тюльпанів на закинутому полі неподалік Луцька. З того часу й почався тюльпановий бум на Волині.

Ось ці красені і є тюльпанами сорту Victoria’s Secret. Фото: haakman.com

Ось ці красені і є тюльпанами сорту Victoria’s Secret. Фото: haakman.com

Коли перше тюльпанове поле, ще невелике, розквітло, інформація про квіти миттєво розійшлася місцевістю. І почалося, як то кажуть, паломництво до тюльпанів. Люди приїздили сім’ями, компаніями, активно фотографувалися і, очевидно, затоптували квіти, частину зривали. Тоді власники «Лілі –Лайм» вирішили використати популярність своїх тюльпанів на благо усім. І відтепер кожного року в квітні-травні, навіть під час війни, неподалік Луцька проводять фестиваль «Волинська Голландія». Саме у цей період на майже трьох гектарах вже обробленого поля квітнуть сотні сортів тюльпанів. Скільки саме квіток, не беруться підрахувати навіть місцеві садівники. Кажуть, щороку додають і нові сорти, і більшу кількість цибулин до посівного матеріалу. У "Волинській Голландії" ростуть і традиційні червоні тюльпани, і оригінальні піоноподібні, бахромчасті та папужні сорти. Є навіть сорт Victoria’s Secret! Шукайте високу квітку з великим бутоном яскраво-фіолетового кольору. Це і буде улюблений тюльпан усіх модниць.

Тут можна досхочу нафотографуватися серед тюльпанів, є кілька облаштованих фотозон, кафе, щоб зголоднілі гості мали змогу поїсти, всілякі дитячі розваги. А ще можна придбати цибулини та насіння квітів додому.

Коли? З 19 квітня по 5 травня.

Години роботи: з 10:00 - 19:00.

Де? Волинська область, Луцький район, с. Линівка (35 км від Луцька трасою Луцьк - Ковель).

Вартість: 150 грн - дорослий.

100 грн - дитячий (від 7 до 13 років).

Безкоштовно – дошкільнята, ЗСУ.

У

У "Волинській Голландії" ростуть і традиційні червоні тюльпани, і оригінальні піоноподібні, бахромчасті та папужні сорти. Фото: ФБ Волинська Голландія

Барвиста виставка у с. Мамаївці (Чернівецька обл.)

З Волині мандруємо на Буковину. Неподалік Чернівців у селі Мамаївці на 3 гектарах вже кілька днів квітнуть тюльпани. Власники поля Vengreenery називають свою локацію виставкою таких квітів.

Кажуть, тут квітне майже три мільйони тюльпанів. Усі сорти привезли з Нідерландів. Бережно ставляться до кожної цибулини: щойно тюльпани відцвітають, їх акуратно викопують. Таким чином зберігають і якість сорту, і сам посадковий матеріал.

Поле в Мамаївцях нагадує ту ж "Волинську Голландію". Тюльпани, локації для фотосесій, фуд-корт, забави для дітей. З цікавого – величезний батут у 650 м2, кажуть, найбільший в Україні. Оригінальна задумка! Помилувалися тюльпанами? Можна й пострибати від радості.

Коли? З 10 по 21 квітня (найкращий час, кажуть власники поля).

Години роботи: 10:00 – 20:00.

Де? Чернівецька область, Чернівецький район, село Мамаївці

Вартість квитка: дорослий – 200 грн.

Дитячий (від 6 до 11років) - 100 грн.

Безкоштовно – дошкільнята, ЗСУ.

У Мамаївцях, що на Буковині, тюльпанів - ціле море. Фото: ФБ Vengreenery

У Мамаївцях, що на Буковині, тюльпанів - ціле море. Фото: ФБ Vengreenery

Дендропарк м. Кропивницький

Кропивничани стверджують: це улюблене місце їхнього відпочинку. Тут, у кропивницькому дендропарку, гуляють з дітьми, відпочивають компаніями, призначають побачення. І, звісно, фотографуються. Локацій для вдалих фото чимало - аж 45 гектарів! У дендропарку ростуть нарциси, гіацинти, мускарі, але головна родзинка парку – тюльпани. Кажуть, тут їх понад 3 мільйони бутонів. І усі сорти підбирали за кольором, аби створити барвисте полотно на клумбах. Перераховувати не беремося, але підтверджуємо той факт, що квітів дуже багато. І помилуватися тюльпанами й вдосталь нафотографуватися можна безкоштовно.

І ще велика перевага цієї затишної та квітучої локації – розваги. Тут, окрім квіткових композицій, є більше сорока атракціонів, спортивні зони, кафе.

Коли? Офіційне відкриття - з 20 квітня, але приходити можна вже зараз.

Години роботи: 9:00 – 22:00.

Де? М. Кропивницький, вул. Євгена Тельнова, 28.

Вартість квитка: безкоштовно.

Яскрава клумба у дендропарку м. Кропивницький. Фото: ФБ Дендропарк Кропивницький

Яскрава клумба у дендропарку м. Кропивницький. Фото: ФБ Дендропарк Кропивницький

Відновлений Добропарк

Цю місцину знають усі кияни. Ще до війни сюди їздили милуватися тюльпановими полями, самшитовою долиною, лавандовою галявиною, квітучими нарцисами, бузком, сакурою. Та на другий день повномасштабного вторгнення у Добропарк увірвалися окупанти. Жили тут, зробили так звану стоянку своєї техніки. А коли втікали, то палили, нищили, крали майно (навіть садові інструменти!) Добропарку

Але парк відновився. І вже розцвів кількома мільйонами тюльпанів. Працівники Добропарку кажуть, що на території росте більш ніж сотня сортів різноманітних кольорів та форм. Крім різноманітних локацій для фотосесій тут є і де погуляти, тому що територія Добропарку величезна. Можна покататися на велосипедах, влаштувати пікнік, навіть переночувати у місцевих глемпінгах з видом на озеро.

Коли? З 27 квітня до 21 травня.

Години роботи: уточнюйте на місці.

Де? Київська область, Київський район, с. Мотижин.

Вартість квитка: дорослий – 400 грн.

Дитячий – 200 грн.

Пільговий (у тому числі для ЗСУ) – 300 грн.

Тюльпанові доріжки у Добропарку. Фото: ФБ Добропарк

Тюльпанові доріжки у Добропарку. Фото: ФБ Добропарк

Новини по темі: Квіти тюльпани парки