Завантажити ще

У Києві на перейменованій станції метро «Площа Льва Толстого» встановили нові літери

У Києві на перейменованій станції метро «Площа Льва Толстого» встановили нові літери
Фото: facebook.com/viterzbayraku

На станції київського метрополітену “Площа Українських героїв” (колишня «Площа Льва Толстого») встановили нові літери, які зробили вручну. Роботи провели вночі, коли не ходили поїзди. Про це уранці 12 квітня повідомив телеканал "Київ".

- Тепер на стіні нові 26 символів, що утворюють назву станції. Вага кожної літери близько 3 кг. Одна з найважливіших літер - Щ. Вона символізує тризуб, герб ЗСУ, і силу українських героїв війни, - розповіли журналісти.

Дизайнер Богдан Гдаль, який розробив шрифт, також опублікував фото процесу у своїх соціальних мережах. Наприкінці квітня нові літери встановлять на станції метро “Звіринецька” (колишня «Дружба народів»).

Київська міська державна адміністрація повідомила, що на перейменованій станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували перший комплект літер. На колійній стіні встановили один комплект назви станції з чотирьох необхідних. Роботи можуть проходити лише вночі, коли відсутні рух поїздів і напруга на контактній рейці.

- Загалом під час перейменування цієї станції виготовили 104 символи. Вага однієї літери – близько 3 кг. А назва станції "Площа Українських Героїв" є найдовшою серед інших назв станцій метро, - розповіли в КМДА.

  • Майже рік тому, 18 травня 2023 року, Київська міська рада перейменувала станцію метрополітену «Площа Льва Толстого» на «Площу Українських героїв», а «Дружби народів» – на «Звіринецьку».
  • 8 лютого 2024 року на станції метро "Площа Українських героїв" демонтували стару назву. 13 березня КП «Київський метрополітен» повідомило, що для перейменованих станцій метро «Площа Українських героїв» та «Звіринецька» вручну створюють нові літери через особливість історичного шрифту.