19 травня
Завантажити ще

Закон про мобілізацію: чи можуть забрати особистий транспорт на військові потреби?

Закон про мобілізацію: чи можуть забрати особистий транспорт на військові потреби?
Фото: dniprorada.gov.ua

У законі про мобілізацію, який сьогодні було ухвалено Верховною Радою України, міститься норма про мобілізацію транспортних засобів у населення. Вона говорить, що, якщо у громадянина у власності перебуває більш як один транспортний засіб, один можуть мобілізувати. Повернути його мають за місяць після оголошення демобілізації.

Скільки автомобілів може бути мобілізовано у кожній області – вирішить місцева адміністрація. У її розпорядженні будуть дані органів внутрішніх справ щодо наявності автомобілів у громадян та юридичних осіб. Машини підуть на доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань у рамках виконання підприємствами та громадянами військово-транспортного обов'язку.

Як повідомляє «Судово-юридична газета», також законопроєкт запроваджує поняття «часткове вбрання». Це документ голови місцевої адміністрації, в якому містяться завдання щодо передачі ЗСУ зазначених транспортних засобів та спецтехніки, пункти збору та терміни передачі. На підприємства буде покладено обов'язок забезпечити у разі мобілізації доставку транспортних засобів та техніки до військових частин.

Порядок виконання військово-транспортного обов'язку, норми безоплатного вилучення та примусового відчуження транспортних засобів та техніки під час мобілізації та у воєнний час визначаються Кабміном.

Новини по темі: Автомобілі Мобілізація