Завантажити ще

В Укргідрометцентрі запевнили, що до 10 квітня в Україні не буде пилу із Сахари

В Укргідрометцентрі запевнили, що до 10 квітня в Україні не буде пилу із Сахари
Фото: ukrinform.ua

В Україні до 10 квітня жодного пилу із Сахари не очікується, пилових бур теж не передбачається. Про це розповіла прессекретар Укргідрометцентру Наталія Птуха під час пресконференції у Медіацентрі-Україна.

– Наразі в інтернеті багато інформації про те, що Україну знову накриє пилова буря із Сахари. Дійсно, чергова порція пилу прийшла на територію Франції. Але наразі на території України інші повітряні потоки, і принаймні до 10 квітня жодного занесення пилу з Сахари ми не очікуємо, — сказала вона.

Птуха зазначила, що пил із Сахари потрапив до Європи та України через атмосферний фронт, що викликав піщану бурю на території пустелі. Пил та пісок було перенесено повітряними потоками на землі Європи, включаючи країни Балкан та Україну.

За її словами, велика частина пилу із Сахари осіла над Середземним морем та Балканами, але до України дісталися дрібнодисперсні частки, що спричинили замутненість неба протягом кількох діб. Це несе деякий дискомфорт для людей із респіраторними захворюваннями і може вплинути на очі, але не є прямо шкідливим для здоров'я. Наразі ситуація із занесенням пилу з Сахари до України стабілізувалася.

Прессекретар Укргідрометцентру розповіла, що до України прийшов атмосферний грозовий фронт, який приніс із собою хмари, опади та посилив вітер. Він піднімав пил та пісок місцевого походження, при цьому зберігаючи пил із Сахари. Після проходження фронту та дощу, що прийшов із заходу, пил був вимитий з атмосфери.