Завантажити ще

У Чорнобилі помітили рекордну кількість лосів

У Чорнобилі помітили рекордну кількість лосів
Фото: facebook.com/zapovidnyk2018

У Чорнобильському заповіднику зафіксовано рекордну кількість лосів. Про це розповіли у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

- Зате лосів, як ніколи, побачили рекордну кількість – 17 тварин. 5 з них - на розподільчій дамбі водойми та ще 12 - по греблі вздовж річки Прип'ять. Зрозуміло, що не всіх помітили, — йдеться у повідомленні.

Рідкісність такого явища полягає у тому, що річка служить природним бар'єром для мігруючих лосів, які не поспішають перетинати її і вважають за краще сконцентруватися в цьому районі.

Періодично співробітники Заповідника проводять облік птахів на водоймищі-охолоджувачі Чорнобильської АЕС, одночасно стежачи за іншими тваринами. Так, 25 березня було помічено лише 4 бакланів, 3 крижнів та 11 орланів, що замало для цієї пори року. Зазначається, що, можливо, більше пернатих з'явиться пізніше.

  • 19 березня на території Чорнобильської атомної електростанції співробітники заповідника виявили одну з найбільших сов України – пугача звичайного, який включений до Червоної книги України. Птах був помічений на недобудованій градирні 3-ї черги ЧАЕС ще й кілька років тому.
  • 10 лютого було виявлено, що популяція вовків у зоні відчуження Чорнобильської зони має змінену імунну систему, аналогічну до тієї, що спостерігається у пацієнтів, які проходять променеву терапію від раку.
  • 16 листопада у заповіднику повідомили, що в зоні відчуження все частіше помічають рись, яка раніше вважалася зниклим видом на українському Поліссі.

Фото: facebook.com/zapovidnyk2018

Фото: facebook.com/zapovidnyk2018