25 травня
Завантажити ще

NASA за дорученням Білого дому створює єдиний стандарт часу на Місяці

NASA за дорученням Білого дому створює єдиний стандарт часу на Місяці
Фото: pixabay.com

Фахівці NASA за дорученням Білого дому розробляють єдиний стандарт часу на Місяці. Така ініціатива пов'язана з тим, що Сполучені Штати прагнуть встановити міжнародні норми у космосі, повідомляє Reuters.

Глава Управління з науки та технологічної політики Білого дому (OSTP) доручив космічній агенції працювати з підрозділами уряду США, щоб до кінця 2026 року розробити відповідний план для створення скоординованого місячного часу (LTC).

- Різна гравітаційна сила й, можливо, інші фактори на Місяці та інших небесних тілах змінюють час щодо того, як він сприймається на Землі. LTC стане еталоном вимірювання часу для місячних космічних кораблів та супутників, яким для виконання місій потрібна гранична точність, - зазначив глава підрозділу NASA з космічного зв'язку та навігації Кевін Коггінс.

У записці глави OSTP Араті Прабхакара йдеться, що для людини на Місяці земний годинник відстає в середньому на 58,7 мікросекунди і має інші відхилення, які ще більше відрізняють місячний час від земного. Він зазначив, що без єдиного стандарту місячного часу буде складно забезпечити безпеку передачі даних між космічними кораблями та синхронізацію зв'язку між Землею, місячними супутниками, базами та астронавтами. Розбіжності у часі також можуть призвести до помилок у картуванні та визначенні позицій на Місяці або його орбіті.

  • На Землі більшість часів та часових поясів ґрунтуються на всесвітньому координованому часі, або UTC. Цей всесвітньо визнаний стандарт засновано на великій глобальній мережі атомних годинників, розташованих у різних місцях по всьому світу. Вони вимірюють зміни у стані атомів і генерують середнє значення, яке зрештою і визначає точний час.
  • У рамках своєї програми "Артеміда" космічне агентство має намір найближчими роками відправити на Місяць місії астронавтів та створити наукову місячну базу, яка б могла допомогти підготувати ґрунт для майбутніх місій на Марс.
Новини по темі: Час NASA Луна НАСА