Завантажити ще

Народну артистку України засудили до 10 років ув'язнення за колабораціонізм

Народну артистку України засудили до 10 років ув'язнення за колабораціонізм
Фото: facebook.com/pgo.gov.ua

Народну артистку України, яка перейшла на бік РФ після початку повномасштабної війни та активно підтримувала загарбників, засудили до 10 років ув'язнення. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

- Її заочно засудили до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у сфері культури строком на 12 років та з конфіскацією майна. Прокурори довели, що мешканка Херсона, яка понад 20 років працювала у місцевому театрі і отримала звання народної артистки України, після окупації міста пішла на співпрацю з росіянами. Спочатку її призначили директором двох музичних шкіл, а згодом вона очолила ще й так званий "Херсонський обласний російський академічний музично-драматичний театр" у Генічеську, - розповіли у прокуратурі.

Артистка займається пропагандистською діяльністю та бере активну участь у "культурних" заходах, які організовують росіяни. Зокрема, вона виступала у супроводі хору військ Національної гвардії РФ під час концерту, присвяченого "входженню до складу Росії нових територій" Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Наразі засуджена перебуває на не підконтрольній Україні території, а тому термін відбуття основного покарання рахуватиметься з моменту її затримання.

В Офісі Генпрокурора не називають ім'я колаборантки. Проте низка ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомила, що йдеться про народну артистку України Ружену Рубльову.