Завантажити ще

Майже половина українців вірять екстрасенсам та астрологам - соцопитування

Майже половина українців вірять екстрасенсам та астрологам - соцопитування

 Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки щодо того, скільки українців вірять в астрологію, тарологію та екстрасенсорні здібності. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології. Виявилося, що багато українців таки довіряють надприродним силам.

Респондентів запитували: «Деякі люди вірять в астрологію, тарологію, екстрасенсорні здібності. Інші люди не вірять у це. А як щодо вас? Ви особисто швидше вірите чи ні у …?» Пропонували два варіанти відповідей - «Швидше вірю» чи «Швидше не вірю».

У результаті з'ясувалося, що 35% українців вірять в астрологію, 25% - в екстрасенсорні здібності, 15% - у тарологію. Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% українців.

Опитували респондентів методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів упродовж 17 лютого - 5 березня. Опитали 2008 респондентів із різних регіонів. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% - для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. Соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

  • Раніше провели опитування серед українців, чи вважають вони Польщу дружньою до нас країною. Більшість вважають, що так, однак її позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.
  • Соціологи кампанії “Нью Імідж Маркетинг Груп” на замовлення Українського інституту майбутнього провели онлайн-опитування щодо практик читання під час повномасштабної війни. Впродовж тижня опитали 1200 респондентів віком від 18 років. З'ясувалося, що після початку великої війни вподобання читачів дещо змінилися і популярності набули нові напрямки літератури.