Завантажити ще

На Україну насувається потужна пилова буря із Сахари

На Україну насувається потужна пилова буря із Сахари

На Україну насувається пилова буря із Сахари. Уже найближчими годинами пил із найдрібнішими частинками піску накриє західну частину країни, а завтра, 1 квітня, вся Україна опиниться у владі стихії. Про це повідомляє Метеорологічна станція Бориспіль.

Метеорологи попереджають про небезпеку. Зазначають, що якість повітря суттєво погіршиться.

- В Україну прибуває пил із Сахари. У суботу, 30 березня пилом накрило Прикарпаття, а ось 1 квітня така ситуація буде по всій Україні, - наголосили експерти.

Також зазначили, що небо буде дуже тьмяним. Цікаво, що при цьому очікується аномальне тепло до +25 градусів.

Пилова буря - атмосферне явище у вигляді перенесення куряви (великих кількостей пилу, часток ґрунту, піщинок) вітром із земної поверхні в шарі висотою кілька метрів із помітним погіршенням горизонтальної видимості (зазвичай на рівні 2 м вона становить від 1 до 9 км, але в ряді випадків може знижуватися до декількох сотень і навіть до кількох десятків метрів). Під час цього спостерігається підйом пилу (піску) в повітря і одночасно осідання пилу на великій території. Залежно від кольору ґрунту в даному регіоні, віддалені предмети набувають сіруватого, жовтуватого або червонуватого відтінку. Виникає зазвичай за сухої поверхні ґрунту й швидкості вітру 10 м/с і більше. Поширені в пустелях, напівпустелях, в орних степах, де дмуть сильні вітри.