Завантажити ще

У Чорнобилі помітили червонокнижного пугача

У Чорнобилі помітили червонокнижного пугача
Фото: facebook.com/zapovidnyk2018

На території Чорнобильської атомної електростанції співробітники заповідника помітили одну з найбільших сов України – пугача звичайного, що занесений до Червоної книги України. Про це йдеться у повідомленні заповідника у Facebook.

- Пугачі чомусь облюбували це місце. Навіть облаштовували тут своє гніздо. На жаль, був випадок, що пташеня випало з гнізда, — розповідають вчені.

Співробітники Чорнобильського заповідника помітили рідкісного птаха на недобудованій градирні 3-ї черги Чорнобильської атомної електростанції кілька років тому. Ця градирня призначалася для охолодження п'ятого та шостого енергоблоків ЧАЕС і мала величезні розміри: діаметр основи становив 126 метрів, а висота, якби вона була добудована, досягла б 150 метрів.

В Україні проживає близько 200 пар пугачів, переважно - на сході країни: там їхня чисельність становить не менше 110 пар.

  • 10 лютого дослідження біологів з університету Прінстона показали, що популяція вовків у зоні відчуження має генетичні відмінності від особин з інших регіонів. Їхня імунна система змінена аналогічно пацієнтам, що проходять променеву терапію від раку.
  • 16 листопада пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника повідомила, що у зоні відчуження все частіше почали зустрічатися рисі, які раніше вважалися зниклими в українському Поліссі.
  • 8 червня у Чорнобильському заповіднику в об'єктиви фотопасток потрапила сойка – один із найрозумніших птахів, які можуть повторювати людські слова.

Фото: facebook.com/zapovidnyk2018

Фото: facebook.com/zapovidnyk2018