Завантажити ще

На Волині намагалися продати унікальну історичну цінність часів Київської Русі

На Волині намагалися продати унікальну історичну цінність часів Київської Русі
Фото: gp.gov.ua

На Волині правоохоронці запобігли незаконному продажу унікальної історичної пам'ятки часів Київської Русі - різьбленої кам'яної плити Х-ХІІІ століть із зображенням "Святого воїна". Про це УНН повідомили в Офісі генерального прокурора України.

– Пам'ятників такого рівня не знаходили в Україні протягом останнього століття, – розповів генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

Він зазначив, що кам'яна плита із зображенням "Святого воїна" добре збереглася, і, ймовірно, вона могла бути окрасою одного з храмів Галицько-Волинського князівства.

В Офісі генпрокурора сказали, що унікальна пам'ятка буде передана до Національного музею історії України для зберігання та дослідження. Після цього планується залишити його у музеї.

  • 13 березня прикордонники запобігли спробі вивезення з України колекції журналів про фотографію, яка становить культурну цінність. Деякі були з бібліотеки Вернадського.
  • 24 лютого митники запобігли незаконному вивезенню з України до США старовинних сокир козацького часу та Київської Русі. Сокири були виявлені у трьох посилках, відправлених із Дніпропетровської області, та були задекларовані як декоративні.
  • 23 лютого з Полтави до Болгарії намагалися вивезти порцеляну, яка становить культурну цінність для України. 

Фото: gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua