Завантажити ще

Третій запуск надважкої ракети Starship закінчився втратою корабля

Третій запуск надважкої ракети Starship закінчився втратою корабля
Фото: twitter.com/SpaceX

У четвер, 14 березня, компанія SpaceX провела третю спробу запуску в космос своєї багаторазової транспортної системи Starship. Старт відбувся з бази, яка розташована біля населеного пункту Бока-Чика (штат Техас). Запуск транслював Youtube-канал NASASpaceflight.

Корабель пройшов майже годинний комплексний льотний тест. Однак після його повернення в атмосферу команда SpaceX втратила два ключові елементи зв'язку: зі Starlink, а також із TDRSS - Супутниковою системою відстеження та передачі даних.

- Команда повідомила, що корабель втрачено, тож сьогодні не буде аварійного приземлення. Але знову ж таки, просто неймовірно бачити, наскільки далеко ми просунулися цього разу, - сказав Ден Хуот, менеджер з комунікацій SpaceX.

У компанії зазначають, що, незважаючи на невдачі, головна мета випробувальних польотів полягає у збиранні важливих даних. Вони допоможуть інженерам удосконалити ракету для майбутніх місій.

  • Першу спробу запуску Starship у космос компанія SpaceX провела у квітні минулого року, другу – у листопаді. Обидва тести виявилися лише частково успішними, адже компанії Маска не вдалося повністю виконати програму випробувань.
  • Starship є багаторазовою ракетною системою, яка складається з космічного корабля, а також носія Super Heavy. Висота системи досягає 120 метрів, у зв'язку з чим вона є найвищою ракетою, яку будь-коли будували у світі.
Новини по темі: Космос SpaceX