Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Із окупованих територій Україна повернула ще п'ять дітей

Із окупованих територій Україна повернула ще п'ять дітей
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs/5157

Ще п’ять українських дітей виїхали з тимчасово окупованої території у Херсонські області на підконтрольну Україні територію. Це четверо рідних братів і сестер (12, 11, 10, 7 років) та 17-річний юнак. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Мама 4-х дітей повідомила про те, як у їхньому населеному пункті ставилися до тих, хто відмовляється отримувати російські паспорти, як погрожують у випадку, коли діти відмовляються ходити у вже російську школу та як на очах дітей росіяни били їх батька. Нині одна з її доньок потребує роботи з психологом, адже мама помітила, як дівчинка плаче уві сні, - йдеться у повідомленні омбудсмена.

17-річний юнак, який самотужки виїхав з окупації, через свій вік переховувався від росіян, адже його могли б змусити вступати до збройних лав РФ. Тож, аби не брати до рук зброї та не воювати проти своїх, він ухвалив рішення - виїхати на підконтрольну Україні територію.

- Нині наш Офіс, партнери та державні структури у спільній взаємодії допомагатимуть дітям з оформленням документів, влаштуванням до навчальних закладів та ін. Також із дітьми працюватимуть спеціалісти, які нададуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їх слів всі факти російських злочинів, свідками яких вони стали, - написав Лубінець.

Омбудсмен зазначає, що українські діти, які перебувають на ТОТ чи в РФ, часто самостійно шукають шляхи, як повернутися додому або виїхати на підконтрольну Україні територію. Тому теза, що вони хочуть повернутися до РФ – сумнівна та надумана, адже наша держава надає базу, яка необхідна після повернення.

  • Раніше з Росії та тимчасово окупованих територій України повернули 11 дітей - 6 дівчаток та 5 хлопчиків. Серед них є дві дворічні сестрички-двійнята. Вік наймолодшої дитини, яку повернули назад, - 2 роки, а найстаршої - 16.