Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Геомагнітний шторм накриє Землю 10 березня, а до кінця місяця активність Сонця знизиться

Геомагнітний шторм накриє Землю 10 березня, а до кінця місяця активність Сонця знизиться
Фото: Bing

Магнітні бурі у березні будуть тяжкими навіть для тих, хто не особливо метеозалежний і не скаржиться на здоров'я. Така природа нашого Сонця, яке в ці дні надто непередбачуване та сердите. Спалахів стає все більше, їхня потужність зростає, а жителі планети Земля відчувають їх наслідки у вигляді слабкості, головного болю, стрибків тиску та інших неприємних відчуттів.

Магнітну бурю 4 березня ми сяк-так пережили, списавши своє погане самопочуття на «понеділок - день важкий». І це була слабка буря. Попереду на нас чекає справжнє випробування.

У ніч із 9 по 10 березня розпочнеться справжній геомагнітний шторм. З 03:00 до 18:00 прогнозується пік його активності. За щасливим збігом обставин, цей природний катаклізм випадає на вихідні, так що багатьом вдасться пережити магнітну бурю, точно дотримуючись рекомендацій лікарів на такі дні: спати не менше семи годин, не пити каву та енергетики, уникати стресів, відмовитися від шкідливих звичок.

Традиційно після магнітного шторму люди мають 5-7 днів, щоб підготуватися до нового. Після цієї решти найсильнішої бурі будуть вже не такими неприємними: 21-22-го очікуються слабкі обурення магнітосфери Землі, а 15-16 березня та 27-28 березня – середньої інтенсивності.

Рекомендації щодо способу життя в дні магнітних бур, як сильних, так і помірних, не відрізняються від загальних рекомендацій лікарів щодо здорового способу життя. Цими днями вони як ніколи доречні. Оскільки про магнітні бурі Коротко про розповідає кожен місяць, є можливість заздалегідь підготувати все необхідне, щоб уникнути раптового серцевого нападу, стрибка тиску або будь-якої іншої напасті зі здоров'ям. А найоптимальніші методи мінімізації негативних наслідків магнітних бур підкаже лікар після повної діагностики. Тому якщо відчувається метеозалежність, то краще один раз пройти повний огляд та отримати рекомендації фахівця.

Загальні ж рекомендації такі: пити більше несолодкої рідини, гуляти на свіжому повітрі, не перевтомлюватися і обмежити фізичні навантаження - але водночас робити легку гімнастику. Літнім людям у ці дні краще обмежити походи до магазинів або на ринки, залишатися вдома та бути на зв'язку зі своїми рідними.

До речі

Є шанс побачити північне сяйво

Активність Сонця наближається до свого піку у 11-річному циклі. Поява на ньому великої кількості "сонячних плям" (так виражається активність Сонця) - показник геомагнітних змін, що відбуваються на зірці. Вчені заспокоюють - це не привід для паніки, а звичайне явище, що спостерігається регулярно.

До всіх факторів, пов'язаних із цим, може додатися ще один – північне (полярне) сяйво. Можливо, його можна буде спостерігати в незвичних для цього місцях, у тому числі й в Україні. Втім, щось подібне вже було навесні та восени минулого року. До речі, за прогнозами дослідників, 2024-й буде "багатий" на такі явища. Передбачається, що їх буде у 20 разів більше, ніж в інші роки.