Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Віталій Герсак: Досвід США важливий для України в питаннях адаптації ветеранів війни

Віталій Герсак: Досвід США важливий для України в питаннях адаптації ветеранів війни

Українські та американські організації запустили спільний проєкт, який має на меті поліпшити якість життя ветеранів в Україні.

Про це в соціальній мережі Фейсбук повідомила керівниця Інституту демократії та розвитку «Політа» Катерина Одарченко, яка є однією з партнерів проєкту.

Проєкт базується на адаптації досвіду Сполучених Штатів Америки у сфері ветеранської політики до українських реалій. Одарченко зазначила, що США мають багаторічний досвід у наданні медичної, психологічної, соціально-економічної підтримки ветеранам, а також у залученні громадського сектору та  бізнес-партнерів до цієї сфери.

Експертка додала, що в рамках проєкту буде створено робочу групу, яка працюватиме над планом дій з адаптації досвіду США до українських реалій. Також буде підготовлено аналітичний звіт для Конгресу США, в якому будуть висвітлені проблеми та перспективи ветеранів в Україні.

Одарченко висловила подяку своїм партнерам по проєкту –  ГО «Вільні та вірні» та її керівнику, відомому правоохоронцю та військовослужбовцю ЗСУ Віталію Герсаку за ініціативу проєкту, а також громадським організаціям «US-Ukrainian Activists» та «Біла стрічка Україна», які забезпечили зв'язок з американськими експертами.

Катерина Одарченко, голова Інституту Демократії та Розвитку «PolitA»

Катерина Одарченко, голова Інституту Демократії та Розвитку «PolitA»

Проєкт триватиме до квітня 2024 року. Результати проєкту будуть представлені на конференції в Вашингтоні, а також на зустрічах з українськими та американськими політиками та чиновниками.

Нагадаємо, 29 лютого у Києві та Вашингтоні відбулась конференція «Дієва ветеранська політика для України: міжнародний досвід та план дій».

Віталій Герсак, голова ГО «Вільні та Вірні» (по центру) та один з головних організаторів

Віталій Герсак, голова ГО «Вільні та Вірні» (по центру) та один з головних організаторів

Участь у конференції взяли представник  Міністерства  у справах ветеранів США Принс Тейлор  і представники Мінветеранів України, в тому числі заступник міністра Оксана Сивак. Від американської сторони виступили президентка TAPS Бонні Керролл, ветеран війни в Афганістані, директор Американо-Українського ветеранського мосту Джон Чунінг, керівник Tiger International Advisors, експрацівник Міноборони США Андре Холліс, керівник Sachem Head Homeowners Association Натан Вайт-Війсон тощо. Українська сторона була представлена президентом Асоціації реабілітаційного менеджменту, професоркою Ольгою Юшковською, українським військовим, генерал-майором, начальником Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Владиславом Клочковим, народним депутатом Людмилою Буймістер, професором Володимиром Тарабарою та іншими.