Завантажити ще

У Києві в останній день зими було зафіксовано два температурні рекорди

У Києві в останній день зими було зафіксовано два температурні рекорди
Фото: pixabay.com

У Києві в останній день зими 29 лютого було зафіксовано одразу два температурні рекорди. Це випливає з даних метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Максимальна температура повітря у столиці становила 12,1°С, що перевищило попередній рекордний показник на цей день 2008 року на 2,8°С.

Середньодобова температура повітря була найвищою за час спостережень у цей день і склала 5,0°, що на 0,4° перевищило попередній рекордний показник 2016 року.

Агентство Reuters повідомляло, що у лютому 2024 року було зафіксовано рекордно високий рівень температури, що зробив його найтеплішим місяцем за всю історію метеорологічних спостережень. Аномально теплі умови, які можна порівняти з весняними, призвели до раннього цвітіння квітів від Японії до Мексики, танення снігу на лижних схилах Європи та різкого підвищення температури до 38°C у Техасі.

Хоча остаточні дані ще не були уточнені, троє вчених заявили, що в лютому було зафіксовано найвищий рівень глобальної середньої температури, який колись реєструвався за цей місяць. Це пов'язано зі змінами клімату та потеплінням у східній частині Тихого океану, відомим як Ель-Ніньйо.